Fantasy Travel

od:  do: 

ŘECKO

Nejsevernější a druhý největší ostrov v Jónském moři je jednou z nejvyhledávanějších řeckých destinací. Korfu, to jsou přírodní krásy, rozmanitá flóra a fauna, křišťálově čisté moře a pláže oceněné Modrou vlajkou EU. Objevte zdejší přírodní krásy, historické památky, vychutnejte si frapé v některých z typických kaváren a podlehněte přátelské pohostinnosti zdejších obyvatel. Tento "Smaragdový ostrov" vás skutečně očaruje. Na Korfu odpočíval i Odysseus cestou z Trojské války.

Základní informace

Rozloha 613,6 km2
Největší město Kerkyra
Měna euro /EUR/. 1 euro = cca 26,2 Kč
Doba letu z ČR 2 hodiny
Časový rozdíl + 1 hodina
Cestovní doklady platný cestovní pas nebo občanský průkaz
Vízum Řecko je součástí Schengenského prostoru a občané ČR vízum nepotřebují.

Agios Gordis

Agios Gordis je příjemné přímořské letovisko na západním pobřeží ostrova Korfu s krásnými písečnými plážemi, čistým mořem a kvalitními hotely. Městečko je lemované olivovými háji a jeho centrum tvoří hlavní třída s tavernami, kavárnami a obchůdky.

Agios Georgios

Letovisko ležící na jihozápadní části ostrova je ideálním místem pro relaxaci. Je také ideální pro sledování úchvatných západů slunce přímo do moře. V blízkosti hotelů v Agios Georgios jsou obchody, restaurace a bary, ale noční život je klidný. Zdejší pláže patří k těm nejkrásnějším na ostrově a jsou oceněné Modrou vlajkou EU za čistotu moře a kvalitu pláže.

Benitses

Jedno z nejstarších turistických středisek v celém Řecku ležící na východní části ostrova 12 km od největšího města Kerkyra. Zdejší křišťálové moře v pozadí s horami vytváří nádhernou přírodní scenérii. V Benitses naleznete řadu restaurací, taveren, obchůdků a rušný noční život. Zdejší pláž je oblázková a oceněna Modrou vlajkou EU.

Pelekas

Samotný Pelekas je horská vesnička s přibližně 500 obyvateli. Nachází se zhruba 1,7 km v horách nad pláží Pelekas. Najdete zde dobré restaurace a obchody, které prodávají zejména výrobky tradičních řemesel. Z Pelekas je nádherný výhled na okolí. V letovisku je hlavním centrem dění třída lemovaná restauracemi, malými obchody a marketem. Pláž Pelekas je považována za nejlepší pláž na Korfu. Písečná pláž je široká, voda je křišťálově čistá a obklopená kameny na obou svých koncích.

Roda

Letovisko nacházející se na severní pobřeží ostrova Korfu. Zde můžete zapomenout na stres každodenního života a relaxovat na širokých písečných plážích a dobíjet energii ze slunečních paprsků.

Moraitika - Messonghi

Dvě malé rybářské vesničky ležící na jihovýchodním pobřeží Korfu, které jsou od sebe oddělené pouze malou řekou. V Moraitice jsou restaurace, nákupní ulice s obchody i večerní zábava. Vesnice stojí na kopci s krásnými olivovníky. Pláž, která se nachází pár set metrů od centra, je dlouhá a vhodná i pro rodiny s dětmi. Messonghi je prázdninové středisko vhodné pro klienty, kteří hledají klid. Oblasti dominují spíše klidné bary a útulné taverny. Najdete zde mnoho vodních sportů. Letoviska patří k nejoblíbenějším na ostrově, a to i díky vzdálenosti od města Kerkyra.

Dassia & Kontokali

Dvě útulná městečka ležící na severní části ostrova v blízkosti hlavního města Kerkyra a letiště. V centru naleznete řecké taverny, restaurace, obchody, bary. Během dne na zdejší pláži můžete vyzkoušet mnoho vodních sportů, po setmění naleznete spoustu zábavy. Z letovisek je nádherný výhled na pobřeží Albánie a jejich poloha je vhodná jako výchozí bod pro podnikání výletů.

Sidari

Jedno z nejvyhledávanějších letovisek, které leží na severním pobřeží ostrova Korfu ve vzdálenosti 40 km od letiště v Kerkyře. Je to pulzující prázdninové městečko s bary, tavernami, obchody a pulzujícím nočním životem. Zdejší pláže jsou písečné. Zajímavostí místa jsou skalnaté útesy a tzv. Kanál lásky. Legenda říká, že když si v něm dvojice zaplave, tak spolu zůstane celý život.

Acharavi

Známé středisko ležící na severní části ostrova Korfu svým návštěvníkům nabízí uličky lemované obchody, tavernami, restauracemi a bary. Letovisko je vhodné i pro milovníky potápění, což ocení zejména aktivní turisti. Pláž je zde dlouhá, písečná a má pozvolný vstup do moře, tudíž je zdejší moře vhodné i pro menší děti. Nedaleko letoviska se nachází aquapark Hydropolis.

ALBÁNIE

Ráno vyplutí z přístavu v hlavním městě Kerkyře. Následuje hodinu a půl dlouhá cesta podél pobřeží Korfu a Albánie, při které můžete obdivovat nádherné přírodní scenérie. Příjezd do albánského přístavu Agia Saranda. Po celní proceduře (vstupní vízum 10 EUR - platí se na místě) můžete začít objevovat tuto méně známou zemi. Po zhruba 40 minutách jízdy přijedete do historického města Boutrint, které je zařazeno na seznam světových památek UNESCO a jedná se pravděpodobně o nejvýznamnější památku na celém albánském území. Zdejší starobylé divadlo je dobře zachováno, obdivovat můžete i pozůstatky z řeckých, římských a byzantských dob. Poté následuje oběd (je zahrnut v ceně zájezdu), jízda zpět do přístavu, volný program ve městě Agia Saranda. Plavba na Korfu, večer návrat do hotelu.Cena: 65 EUR

Kerkyra (Corfu Town)

Největší město ostrova je významným centrem veškerého dění. Žije zde kolem 40 000 obyvatel a nachází se na východní části ostrova. Zdejší Staré město je od roku 2007 na seznamu památek světového dědictví UNESCO a určitě stojí za shlédnutí. Elegantní francouzské arkády, benátské hrady se mísí s tradiční řeckou architekturou. Hlavním centrem města je náměstí Spianada, které je lemované tavernami a typickými kavárnami umístěnými pod stinnou zelení.

mys Drastis

Drastis je severozápadní cíp ostrova Korfu s nádhernou malou zátokou a zajímavými skalními útesy usazenými do křišťálové vody Jónského moře.

6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpgyoutube.jpginstagram.jpg
TOPlist