Fantasy Travel

od:  do: 

KONTOKALI BAY RESORT & SPA

 • Poloha:

  Hotel leží v zahradě v blízkosti centra letoviska Kontokali, 6 km od města Kerkyra a 8 km od letiště.

  Vybavení hotelu:

  Komfortní hotel vhodný i pro náročné klienty. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, taverna, restaurace se středomořskou kuchyní, restaurace s rybími specialitami, lobby bar, bar u pláže, internetové připojení, čistírna, kadeřnictví, kosmetický salón, konferenční sál, obchody.

  Vybavení pokoje:

  Vlastní sociální zařízení, klimatizace, sejf, fén, TV se satelitním příjmem, WiFi (zdarma), telefon, minibar, rychlovarná konvice s kávou a čajem, balkón nebo terasa. Po příletu láhev vody a vína na pokoji zdarma. Možnost jedné přistýlky. Za příplatek možnost rodinných pokojů a pokojů s vlastním bazénem.

  Pláž:

  Hotel leží přímo u písečno-oblázkové pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.

  Sport:

  Venkovní bazén se slanou vodou, krytý bazén, jacuzzi, sauna, pára, fitness centrum, masáže, léčebné procedury, tenisové kurty, stolní tenis, plážový volejbal, boccie, strečink, gymnastika, vodní sporty na pláži, půjčovna kol.

  Stravování:

  Polopenze (snídaně a večeře) formou bufetu.

  Pro děti:

  Bazén, hřiště, miniklub.

  Cena zájezdu zahrnuje:

  Leteckou přepravu, transfery v místě pobytu, ubytování, stravování formou polopenze, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje:

  Cestovní pojištění Generali od 13 Kč / den.

 • ALBÁNIE

  Ráno vyplutí z přístavu v hlavním městě Kerkyře. Následuje hodinu a půl dlouhá cesta podél pobřeží Korfu a Albánie, při které můžete obdivovat nádherné přírodní scenérie. Příjezd do albánského přístavu Agia Saranda. Po celní proceduře (vstupní vízum 10 EUR - platí se na místě) můžete začít objevovat tuto méně známou zemi. Po zhruba 40 minutách jízdy přijedete do historického města Boutrint, které je zařazeno na seznam světových památek UNESCO a jedná se pravděpodobně o nejvýznamnější památku na celém albánském území. Zdejší starobylé divadlo je dobře zachováno, obdivovat můžete i pozůstatky z řeckých, římských a byzantských dob. Poté následuje oběd (je zahrnut v ceně zájezdu), jízda zpět do přístavu, volný program ve městě Agia Saranda. Plavba na Korfu, večer návrat do hotelu.Cena: 65 EUR

 • Základní informace

  Rozloha 613,6 km2
  Největší město Kerkyra
  Měna euro /EUR/. 1 euro = cca 26,2 Kč
  Doba letu z ČR 2 hodiny
  Časový rozdíl + 1 hodina
  Cestovní doklady platný cestovní pas nebo občanský průkaz
  Vízum Řecko je součástí Schengenského prostoru a občané ČR vízum nepotřebují.

  Letoviska

  Agios Gordis

  Agios Gordis je příjemné přímořské letovisko na západním pobřeží ostrova Korfu s krásnými písečnými plážemi, čistým mořem a kvalitními hotely. Městečko je lemované olivovými háji a jeho centrum tvoří hlavní třída s tavernami, kavárnami a obchůdky.

  Agios Georgios

  Letovisko ležící na jihozápadní části ostrova je ideálním místem pro relaxaci. Je také ideální pro sledování úchvatných západů slunce přímo do moře. V blízkosti hotelů v Agios Georgios jsou obchody, restaurace a bary, ale noční život je klidný. Zdejší pláže patří k těm nejkrásnějším na ostrově a jsou oceněné Modrou vlajkou EU za čistotu moře a kvalitu pláže.

  Benitses

  Jedno z nejstarších turistických středisek v celém Řecku ležící na východní části ostrova 12 km od největšího města Kerkyra. Zdejší křišťálové moře v pozadí s horami vytváří nádhernou přírodní scenérii. V Benitses naleznete řadu restaurací, taveren, obchůdků a rušný noční život. Zdejší pláž je oblázková a oceněna Modrou vlajkou EU.

  Pelekas

  Samotný Pelekas je horská vesnička s přibližně 500 obyvateli. Nachází se zhruba 1,7 km v horách nad pláží Pelekas. Najdete zde dobré restaurace a obchody, které prodávají zejména výrobky tradičních řemesel. Z Pelekas je nádherný výhled na okolí. V letovisku je hlavním centrem dění třída lemovaná restauracemi, malými obchody a marketem. Pláž Pelekas je považována za nejlepší pláž na Korfu. Písečná pláž je široká, voda je křišťálově čistá a obklopená kameny na obou svých koncích.

  Roda

  Letovisko nacházející se na severní pobřeží ostrova Korfu. Zde můžete zapomenout na stres každodenního života a relaxovat na širokých písečných plážích a dobíjet energii ze slunečních paprsků.

  Moraitika - Messonghi

  Dvě malé rybářské vesničky ležící na jihovýchodním pobřeží Korfu, které jsou od sebe oddělené pouze malou řekou. V Moraitice jsou restaurace, nákupní ulice s obchody i večerní zábava. Vesnice stojí na kopci s krásnými olivovníky. Pláž, která se nachází pár set metrů od centra, je dlouhá a vhodná i pro rodiny s dětmi. Messonghi je prázdninové středisko vhodné pro klienty, kteří hledají klid. Oblasti dominují spíše klidné bary a útulné taverny. Najdete zde mnoho vodních sportů. Letoviska patří k nejoblíbenějším na ostrově, a to i díky vzdálenosti od města Kerkyra.

  Dassia & Kontokali

  Dvě útulná městečka ležící na severní části ostrova v blízkosti hlavního města Kerkyra a letiště. V centru naleznete řecké taverny, restaurace, obchody, bary. Během dne na zdejší pláži můžete vyzkoušet mnoho vodních sportů, po setmění naleznete spoustu zábavy. Z letovisek je nádherný výhled na pobřeží Albánie a jejich poloha je vhodná jako výchozí bod pro podnikání výletů.

  Sidari

  Jedno z nejvyhledávanějších letovisek, které leží na severním pobřeží ostrova Korfu ve vzdálenosti 40 km od letiště v Kerkyře. Je to pulzující prázdninové městečko s bary, tavernami, obchody a pulzujícím nočním životem. Zdejší pláže jsou písečné. Zajímavostí místa jsou skalnaté útesy a tzv. Kanál lásky. Legenda říká, že když si v něm dvojice zaplave, tak spolu zůstane celý život.

  Acharavi

  Známé středisko ležící na severní části ostrova Korfu svým návštěvníkům nabízí uličky lemované obchody, tavernami, restauracemi a bary. Letovisko je vhodné i pro milovníky potápění, což ocení zejména aktivní turisti. Pláž je zde dlouhá, písečná a má pozvolný vstup do moře, tudíž je zdejší moře vhodné i pro menší děti. Nedaleko letoviska se nachází aquapark Hydropolis.

  Zajímavá místa

  Kerkyra (Corfu Town)

  Největší město ostrova je významným centrem veškerého dění. Žije zde kolem 40 000 obyvatel a nachází se na východní části ostrova. Zdejší Staré město je od roku 2007 na seznamu památek světového dědictví UNESCO a určitě stojí za shlédnutí. Elegantní francouzské arkády, benátské hrady se mísí s tradiční řeckou architekturou. Hlavním centrem města je náměstí Spianada, které je lemované tavernami a typickými kavárnami umístěnými pod stinnou zelení.

  mys Drastis

  Drastis je severozápadní cíp ostrova Korfu s nádhernou malou zátokou a zajímavými skalními útesy usazenými do křišťálové vody Jónského moře.

6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpgyoutube.jpginstagram.jpg
TOPlist