Fantasy Travel

od:  do: 

BULHARSKO

Země leží na Balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě. Východní hranici tvoří Černé moře, které je stále více vyhledávané českými turisty pro svoji letní dovolenou. Pobřeží dlouhé 387 km s jemným zlatým pískem střídající se s romantickými útesy, průzračně čistá voda a písečné, mírně se svažující mořské dno vhodné i pro děti, to vše zaručuje příjemnou dovolenou, oddych a relax. Voda dosahuje teploty až 28°C. Mnoho zdejších pláží je označeno Modrou vlajkou za čistotu a kvalitu.

Základní informace

Rozloha 110 994 km2
Hlavní město Sofie
Měna Bulharský lev (zkratka BGN), který se dělí na 100 stotinek. 1 BCN = cca 13,4 Kč.
Doba letu z ČR 2 hodiny a 10 minut
Časový rozdíl +1 hodina
Cestovní doklady platný cestovní pas nebo občanský průkaz

Zlaté písky

Nejmodernější letovisko Bulharska je vzdálené přibližně 20 km severně od Varny. Pyšní se 6 km dlouhou a až 200 metrů širokou pláží se zlatým pískem. Zlaté písky se rozprostírají na úpatí hor a zalesněných vrchů, plných bukových a dubových stromů, svažujících se k nádherné písečné pláži. V centru letoviska se nachází komplex veřejně přístupných bazénů a množství rozmanitých atrakcí, které jsou lákadlem pro turisty z celého světa. Na Zlatých píscích najdete množství hotelů s kvalitními SPA & Wellness centry, které mohou klienti za poplatek navštívit. Zlaté písky jsou držitelem ocenění Modrá vlajka za čistotu přírodního prostředí. Najdete zde vše, co k modernímu letovisku patří: moderní sportoviště (tenisové kurty, trasy pro jezdecký sport, cyklistické trasy, šipky, lukostřelbu, bowling, volejbalové, basketbalové hřiště), kavárničky, noční bary, megadiskotéky a množství obchůdků. Bohatá nabídka sportovních, kulturních a společenských aktivit a kvalitní služby jsou srovnatelné s nejvyhledávanějšími turistickými středisky Středomoří. Přibližně 30 km od střediska se nachází nový golfový areál Black Sea Rama, kde klienti mohou spojit příjemný pobyt s relaxací při golfu. Zdejší stylové restaurace s domácí i mezinárodní kuchyní klientům nabízejí velký výběr jídel.

Slunečné pobřeží

Největší bulharský rekreační komplex a jedno z nejoblíbenějších přímořských letovisek leží 30 km severně od Burgasu, nedaleko historického a malebného městečka Nessebar. Hotelové resorty jsou rozestavěny podél zálivu, který má tvar půlměsíce. Doprava v rámci oblasti Slunečného pobřeží je zajištěna minivláčkem a autobusy. Letovisko je držitelem mezinárodního ocenění Modrá vlajka za čistotu přírodního prostředí. Nádherná, pozvolně klesající pláž s jemným pískem (vhodná pro děti) a přírodními dunami, se táhne podél 8 km dlouhého pobřeží a dosahuje šířky až 200 metrů. Najdete zde vše, co k modernímu letovisku patří. Moderní sportoviště (tenisové kurty, trasy pro jezdecký sport, cyklistické trasy, šipky, lukostřelbu, bowling, volejbalové a basketbalové hřiště). Množství diskoték (včetně nejznámější s názvem Lazur), barů, folklórních zábavních podniků, dětských atrakcí, obchůdků s cenově dostupným zbožím i obrovská pestrost a rozmanitost vodních sportů na pláži, s bazény a tobogány, nabízí předpoklady pro strávení aktivní a spokojené dovolené právě v tomto letovisku. Je zde také množství nových moderních hotelů zasazených do zelených parků, restaurací s národní i celosvětovou kuchyní, kavárniček. Na výlety do blízkých turistických míst - Nessebar, Elenite, Burgas a Varna, se dostanete lodí nebo pravidelnou autobusovou dopravou. Z letoviska můžete absolvovat zajímavý 1 až 2 denní výlet do Istanbulu a poznat tak dvě země během jedné dovolené.

Albena

Světoznámé lázeňské středisko s výjimečnou "pyramidální" architekturou hotelů umístěných přímo na jedné z nejkrásnějších pláží. Oblíbené letovisko navštěvují zejména klienti, kteří vyhledávají příjemné klidnější prostředí lázeňských letovisek. Klientům jsou k dispozici osvědčené balneologické léčebné programy, nově vybudovaný aquapark, WiFi zdarma v celém středisku i na pláži! V areálu celého střediska jezdí během celého dne až do pozdního večera minivláček, který Vás pohodlně dopraví do hotelu i v pozdějších hodinách. Pláž s jemným, do bílá zbarveným pískem a pozvolným vstupem do moře, je 7 km dlouhá a široká až 100 metrů. Většina hotelů ve středisku Albena pokytuje dvě lehátka a slunečník na pokoj zdarma. Albena je vybudována v chráněném lesním parku, proto zde najdete nádhernou všudypřítomnou zeleň stromů. Vzdálená je 30 km od letiště ve Varně. Transfer z letiště trvá asi 45 min. Bohaté možnosti sportovních aktivit: tenisové kurty, volejbalové hřiště, minigolf, bowling, lukostřelba, jízda na koních i kryté sportovní areály vytvářejí předpoklady ke strávení dovolené i pro aktivní "sportu chtivých" zákazníků. Mnozí využívají i vodní sporty na pláži: šlapadla, banán, windsurfing, motorové skútry, paragliding, vodní lyže, tobogány apod. Kasina, varietní programy, diskotéky, folklórní večery a restaurace s vyhlášenou bulharskou kuchyní, to jsou jen některé z mnoha lákadel tohoto moderního střediska.

Primorsko

Jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších přímořských letovisek jižního pobřeží Bulharska, vzdálené 50 km od Burgasu. Dnešní městečko vzniklo z rybářské osady a v současnosti je charakteristické svou příjemnou originální atmosférou, kterou vytvářejí stylové restaurace, útulné kavárničky, vinárny a čisté moře s dvěma nádhernými plážemi s jemným pískem. Severní pláž poskytuje více soukromí a je méně zalidněná, jižní pláž poskytuje zase větší množství výběru vodních sportů a atrakcí včetně tobogánu pro děti a tenisové kurty. Letovisko nabízí zajímavé možnosti výletů do okolí např. do nedalekého starodávného Sozopolu, či romantickou plavbu po řece Ropotamo, která je i jedinečnou přírodní rezervací. Primorsko je držitelem mezinárodního ocenění Modrá vlajka za čistotu přírodního prostředí. Transfer z letiště trvá asi 45 min. V letovisku se nachází velké množství diskoték, barů, pouličních bavičů. Populárními se staly i organizované místní potápěčské kurzy vedené profesionálními instruktory. Primorsko nabízí velké množství restaurací s národní i mezinárodní kuchyní, snaží se přizpůsobit turizmu a proto jídelníčky většinou najdete i v českém jazyce.

Sozopol

Městečko, které se rozkládá na úzkém poloostrově vulkanického původu asi 35 km jižně od Burgasu, bylo založeno kolem roku 610 p.n.l. jako řecká kolonie a jeho původní název je Apollonia Pontica. Působil zde filozof Anaximander. Stará část města byla vyhlášena roku 1970 UNESCEM za historicky chráněnou oblast. Město bylo významným přístavem této oblasti. Dodnes jsou zde významné památky připomínající helénskou éru a žije zde významná řecká komunita. Dřevěné fasády útulných domků v úzkých uličkách, fíkovníky v zahradách za kamennými zdmi, domácí vinice v každém domě, malebná zákoutí a umělci vystavující na ulici svá díla dotvářejí zvláštní kolorit tohoto zajímavého městečka. Z historických památek můžete v archeologickém muzeu v Sozopolu obdivovat nejkrásnější bulharskou sbírku řeckých kamenných váz, Kostel sv. Bohorodičky nebo obrazy v umělecké galerii. Sozopol je držitelem mezinárodního ocenění Modrá vlajka za čistotu přírodního prostředí. Transfer z letiště trvá zhruba 25 minut. V letovisku jsou bohaté možnosti sportovního vyžití a naleznete zde i množství podniků, barů s diskotékami, restaurací a obchůdků. Romantiku večerních procházek a posezení ve stylových kavárničkách nad mořem zde střídá zábava v některém z množství barů a diskoték, které jsou umístěny mimo ubytovací kapacity.

Sv. Konstantin a Elena

Přímořské lázeňské městečko Sv. Konstantin a Elena s bohatými nalezišti minerálních pramenů se nachází nedaleko rušného letoviska Zlaté písky. Letovisko, které bylo vybudováno v původně chráněné krajinné oblasti, nabízí klid a odpočinek v příjemném prostředí pro náročnější klienty. Pobřeží je zde členité. Ze skal do moře vyvěrá množství minerálních pramenů. Kombinací horského a mořského ovzduší zde vznikly příznivé předpoklady na léčebné účinky lidského organismu. V celé oblasti je WiFi. Ve středisku jsou hotely s kvalitními SPA & Wellnes centry, které mohou klienti užívat za poplatek. Transfer z letiště ve Varně trvá asi 20 minut. Pláž poskytuje velké množství vodních sportů. Letovisko nabízí mnoho barů a nočních klubů, které přímo vyzývají k večernímu posezení. Najdete zde také stylové restaurace s místní i mezinárodní kuchyní.

Sveti Vlas

Přímořské letovisko vybudované na úpatí balkánských hor, které je vzdálené 32 km od letiště v Burgasu. Vynikající klimatické podmínky tohoto místa působí příznivě na dýchací cesty. Jedná se o klidnější prázdninové městečko, které vyhovuje především rodinám s dětmi, kteří chtějí uniknout hluku velkoměsta. Rušný noční život, bary, diskotéky a restaurace se nacházejí v centru města anebo v sousedním letovisku Sluneční pobřeží. Největším lákadlem jsou zde písečné pláže a nový jachtařský přístav. Výlet lodí anebo krátká procházka s neopakovatelným výhledem na široké moře přes Sluneční pobřeží až po unikátní starý Nessebar - to vše zde patří k vyhledávaným zážitkům.

Nessebar

Oblíbené letovisko patřící mezi chráněná území zapsaná do seznamu UNESCO. Stará část Nessebaru s přístavem se nachází na poloostrově. Typické malebné balkánské domy a kostelíky připomínají bohatou historii tohoto městečka. Je zde i mnoho obchůdků s nejrůznějšími suvenýry, kavárny, restaurace. Nová část města s rodinnými vilkami a hotely vyrostla na pevnině, 2 km od centra města a je lemovaná písečnou pláží. Letiště v Burgasu je vzdálené 25 km.

Bulharský večer s návštěvou historického Nesebru

Jeden z nejoblíbenějších výletů započne procházkou s průvodcem po úzkých uličkách romantického Nesebru, který byl pro svou unikátní architekturu zařazen na listinu chráněných památek Unesco. Možnost návštěvy české hospody a nakupování. V 19h (cca 30 minut cesta) se s celou skupinou přemístíme do malebné vesničky Bata. Zde na Vás bude čekat bohatý program zahrnující úvodní přípitek rakije, hostinu o 4 chodech (šopský salát, polévka, grilované kuřecí maso, banica, meloun či třešně jako dezert), neomezenou degustaci bílého a červeného vína, nestinarský tanec na žhavém uhlí, folklórní tance, originální soutěže a na závěr diskotéku (i v průběhu programu živou kapelu). Kolem půlnoci příjezd na Slunečné pobřeží. Cena: 28 EUR

Delfinárium ve Varně (půldenní)

Hlavním programem návštěvy třetího největšího města bulharské republiky bude nezapomenutelná delfínní show. V případě, že jste delfínní show v životě neviděli vřele doporučujeme. Po návštěvě delfinária následuje 1h - 1,5h rozchod po městě Varna s možností nákupu za výrazně nižší ceny. Návrat je kolem 14-15h odpoledne.Cena: 30 EUR

Sozopol a lodní výlet po řece Ropotamo

Výlet určený pro milovníky historie a přírody. Započneme prohlídkou po jednom z nejstarších a nejúchvatnějších měst bulharského Cernomoří - Sozopolu, které je podobně jako Nessebar od roku 1970 pod záštitou Unesco. Uvidíme starobylé kostely a dřevěné domečky z renesančního období vytvářející romantickou a relaxační atmosféru. Pokračovat budeme plavbou ve člunu po slavné řece Ropotamo, jejíž zajímavostí je, že voda se zde mění ze sladké ve slanou. Reka je součástí přírodní rezervaci Ropotamo, kde budeme obdivovat okouzlující přírodu. Poslední zastávkou bude čtvrté největší město Burgas, kde budeme mít možnost výhodně nakoupit v nákupních střediscích během volného programu či navštívit věhlasné kavárny v Mořské zahradě. Oběd za příplatek 5 EUR.Cena: 29 EUR

Istanbul - výlet do brány Orientu (jednodenní)

Díky poloze letoviska, ve kterém se nacházíme, je vzdálenost kratší než z tureckých letovisek. Čeká vás okružní jízda s prohlídkou Modré mešity, Hippodromu, asijské části města a Bosporu. Ve volném čase je možnost navštívit Velký krytý bazar, Egyptský bazar nebo si udělat lodní výlet po Bosporu. V ceně jsou zahrnuté snídaně a oběd v restauraci 4* hotelu. Dvoudenní verze zahrnuje navíc ubytování ve 4* hotelu. Odjezd z Istanbulu kolem 18h, návrat kolem půlnoci. Fakultativní výlety – lodní výlet po Bosporu (25 eur), návštěva paláce Topkapi a chrám Aya Sofia (38 eur), návštěva Miniaturku (15 eur).Cena: 70 EUR

Džíp Safari

Toužíte-li zažít nevšední zážitek plný dobrodružství a adrenalinu, projet se vojenským džípem po vesničkách, horách, lesích, přes řeky, navštívit nejvyšší bod Slunečného pobřeží, zastřílet si ze vzduchovky, navštívit soukromou zoo, klášter, palírnu tradiční bulharské rakije a ocutnat ji a dát si oběd v typické bulharské restauraci, je tento výlet určen právě pro Vás! Vše zde popsáno je zahrnuto v ceně.Cena: 38 EUR

Západ slunce na jachtě

Jak si nejlépe vychutnat okouzlující, romantický a nezapomenutelný západ slunce? Představte si dvě hodiny na jachtě se sklenkou sektu, oříšky a nádherný výhled na staré město Nesebru, pobřeží Ravda, Svatý vlas, Elenite...Cena: 26 EUR

Piráti z Karibiku

Užijte si plavbu na palubě lodi Tatoo podél pobřeží s úchvatným panorámatem Nessebaru, Elenite a Svatého Vlasu. Záleží jen a jen na Vás jestli se rozhodnete opalovat, relaxovat, koupat se v moři, rybařit či se zúčastnit párty v pirátském stylu. A ještě k tomu je i tobogán! Pohoštění zahrnuje grilované maso a ryby, saláty, nealko, pivo, víno.Cena: 33 EUR

Piknik na jachtě

Celodenní výlet plachetnicí spojený s piknikem konzumace ryb, vína, piva a nealkoholických nápojů. Možnost rybaření, opalování, koupání či potápění.Cena: 31 EUR

Rybolov

Přijedete do přístavu, následuje plavba na otevřené moře. V relaxační atmosféře můžete rybařiti bez jakýkoliv předchozích znalostí a samozřejmě se i se svými úlovky vyfotit a kapitán je poté pro Vás připraví na grilu. Zapomenete na všední starosti daleko od pevniny a načerpáte síly na další horké odpoledne na pláži.Vybavení udic i návnady,oběd – vše v ceně. Délka závisí na tom, jak ryby budou brát. Při troše štěstí můžete zahlídnou černomořské delfíny.Cena: 33 EUR

Nessebar

Návštěva Nesebru - architektonické rezervace se starobylými kostely a chrámy, malebnými domečky a romantickými uličkami, která je zahrnuta do seznamu. UNESCO od roku 1983. Prohlídka jedinečných památek evropské kultury v doprovodu delegáta s českým výkladem. Cena: 10 EUR

Balkánský večer

Večerní výlet do nedalekě stytolé bulharské vesnice, večeře ze tří chodů, neomezená konzumace vína, folkorní program, lidová a moderní hudba k tanci, atrakce, tanec na rozpáleném uhlí.Cena: 23 EUR

LB-Fcb-LOGO.png6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpginstagram.jpg
TOPlist