Fantasy Travel

od:  do: 

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Stát leží na Středním východě, rozkládá se v jihozápadní Asii na východě Arabského poloostrova při pobřeží Perského zálivu a je složen ze sedmi emirátů. Žije zde necelých 5 miliónů obyvatel. Většina území je pokryta pouští. Je to země kontrastů, země nejvyšší budovy světa, nejluxusnějšího hotelu, obřího akvária a tropického počasí. Naleznete tu krásné široké pláže z bílého písku a zářící slunce po celý rok.

Aktuální letový řád pro zimní sezónu 2017/8:

SMART WINGS
Praha 09:20 Dubaj 18:30 / Dubaj 19:30 Praha 23:20
Na palubě teplé občerstvení + 1 nealkoholický nápoj

FLYDUBAI
Praha 22:35 Dubaj 07:35 / Dubaj 17:40 Praha 21:30
Na palubě občerstvení za poplatek

EMIRATES
Praha 15:15 Dubaj 00:20 / Dubaj 08:55 Praha 12:40
Na palubě občerstvení o několika chodech + nealkoholický nápoj, pivo, víno

Základní informace

Rozloha 83600 km2
Hlavní město Abu Dhabi
Největší město Dubaj
Měna Emirátský dirham (AED). 1 AED = cca 6,1 Kč
Doba letu z ČR 6 hodin
Časový rozdíl V zimním období +3 hodiny, v letním období +2 hodiny.
Cestovní doklady Platný cestovní pas ještě 6 měsíců po návratu (nelze cestovat s rychlopasem). V cestovním pasu nesmí být razítko Izraele. Může se stát, že do SAE nebude umožněn vstup ženám mladším 21 let za předpokladu, že cestují samostatně anebo nejsou doprovázeny manželem či rodinou.
Vízum Pro občany ČR byla v roce 2014 zrušena vízová povinnost.

Dubaj

Turisticky nejnavštěvovanější emirát Dubai, jehož největší stejnojmenné město uchvátí návštěvníky zejména svými neobyčejnými stavbami. Díky zdejšímu bohatství a velké představivosti šejků jsou zde dnes uskutečňovány návrhy, které nemají ve světě obdoby. Velký povyk vzbudila výstavba umělých ostrovů, zejména Palm Jumeirah a Palm Jebel Ali, dvou obrovských ostrovů ve tvaru palmy, které jsou spojeny s pevninou obrovskými kmeny. V poslední době se však zrak návštěvníků ubírá zejména k nové nejvyšší budově světa, Burj Khalifa, která dosahuje výšky 800 metrů. Město má také výborné nákupní možnosti, jsou tu obrovská nákupní centra i proslulý „Zlatý trh“ s výhodnými cenami, který je největším svého druhu na Středním východě. Máte-li zájem poznat historickou část Dubaje, navštivte Deiru, ve které Vás dostane atmosféra úzkých uliček a vůně nejrůznějšího koření a bylin. Ulice jsou lemované stylovými kavárnami, obchody se suvenýry a restauracemi s arabskými specialitami. Od 31.3.2014 je v SAE zavedena pobytová taxa, kterou hradí každý klient ubytovaný v emirátu Dubaj, a to: Hotely 5 hvězd: 20 dirhamů na pokoj a noc Hotely 4 hvězdy: 15 dirhamů na pokoj a noc Hotely 3 hvězdy: 10 dirhamů na pokoj a noc Hotely 2 hvězdy: 10 dirhamů na pokoj a noc Tato pobytová taxa se platí na recepci hotelu.

Jumeirah Beach

Jumeirah je luxusní pobřežní rezidenční čtvrť v Dubaji, jejíž rozloha je 6.9 km2. Tato oblast patří mezi nejznámější a turisty nejoblíbenější oblasti v Dubaji. Leží zde nejluxusnější hotely města, z nichž asi nejznámější a nejluxusnější je hotel Burj Al Arab. Několik desítek dlouhá široká pláž s bílým pískem, lemovaná luxusními hotely a golfovými hřišti, je chloubou celé Dubaje. Pouze zde můžete strávit dovolenou v největším nebo nejluxusnějším hotelu světa.

Sharjah

Emirát Sharjah se stejnojmenným hlavním městem leží 10 km severně od Dubaje a je kulturním centrem celých SAE a rozkládá se jak na východním, tak i západním pobřeží země. Najdete zde mnoho muzeí, uměleckých galerií a výstav, mezi nejznámější místa však patří orientální trh nazývaný „Centrální nebo Modrý“, oblíbeným místem je také „Khaleed laguna“ s fontánou a zdejší ZOO. Pláže jsou zde písečné. V tomto emirátu se nepodává alkohol.

Ras Al Khaimah

Emirát ležící v severní části země a na špičce Arabského poloostrova je vhodný zejména pro klienty, kteří netouží trávit dovolenou v pulzující Dubaji, ale dávají přednost odpočinku na bílé písečné pláži. Místo je oblíbené také mezi golfisty, jsou zde dvě profesionální golfová hřiště s 18 jamkami. Vzdálenost od Dubaje je zhruba hodinu jízdy.

Fujairah

Fujairah je jedním ze tří malých emirátů, kde se znatelně projevují dějiny v podobně krásného starého města s pevností a moderního města s luxusními hotely. Fujairah leží na úpatí pohoří Hajar a na východním pobřeží je nejkrásnějším emirátem s dlouhými plážemi a ideálními podmínkami k potápění a šnorchlování. Leží u Indického oceánu. Doba transferu z letiště v Dubaji trvá zhruba 90 minut.

Abu Dhabi

Emirát Abu Dhabi je nejzápadnější, největší a nejbohatší ze všech sedmi emirátů SAE. Zároveň se jedná o jeden ze šesti zakládajících států této federace. Leží na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Před jeho pobřežím se nachází 200 přilehlých ostrovů, na jednom z nich leží i metropole emirátu, město Abu Dhabi. Jsou zde krásné pláže s bílým pískem, leží zde okruh Formule 1, obrovský aquapark Water World nebo třeba zábavní tématický park Ferrari World s nejrychlejší horskou dráhou na světě. Vzdálenost od Dubaje je 110 km.

Umm Al Quwain

Menší emirát ležící mezi emiráty Ajman a Ras Al Khaimah. Leží zhruba 55 km od letiště v Dubaji. Je vhodný pro strávení klidné dovolené. Jsou zde krásné pláže s bílým pískem a 20 minut jízdy od hotelu je vodní park Dreamland.

Ajman

Nejmenší emirát SAE. Má rozlohu pouze 260 km² a jeho metropolí je stejnojmenné město Ajman. Emirát se skládá ze tří částí: větší západní, ležící při pobřeží Perského zálivu, v níž se nachází metropole emirátu, a dvou oddělených zemědělských exkláv s městy Manamou a Masfutem. Západní část je z jihu, východu a severu ohraničena emirátem Sharjah. Exkláva Manama sousedí s emiráty Sharjah a Fujairah, zatímco exkláva Masfut s Ománem a emiráty Dubaj a Ras Al Khaimah. Exkláva Masfut má tu zvláštnost, že ji Ajman spravuje společně s Ománem. V tomto emirátu naleznete pobřeží lemované bílými písečnými plážemi, výhodou je také vzdálenost od Dubaje, která je zhruba 35 km.

Dubai City Tour

Město zlata a kontrastů, arabských tradičních zvyků, dynamické moderní výstavby a unikátních projektů. Během tohoto výletu se seznámíte jak se starou tradiční částí města, tak i s novou moderni částí. Okružní jízda začíná u dubajského zálivu Creek, který rozděluje Dubaj na dvě části a kde se přeplavíte z jednoho břehu zálivu na břeh druhý vodním taxi Abra. Zastávka na tradičním trhu se zlatem, kořením a látkami, možnost nákupu na neopomenutelném trhu se zlatem. Poté pojedem po Sheikh Yazed Road, hlavní tepně Dubaje, a budeme pokračovat návštěvou Mall of the Emirates, kde se podíváme na ukrytou sjezdovku. Poté se přesuneme do části Dubaje nazvanou Jumeirah kde zastavíme u luxusního hotelu Burj Al Arab a navštívíme dubajské benítkz – Souk Madinat. Následuje jeden z mega projektů Dubaje – palmový ostrov. Okružní jízda dále pokračuje po ulici Sheikh Zayed Road– mrakodrap vedle mrakodrapu. Okružní jízda je zakončena zastávkou v Dubai Mallu, které nadchne svým obrovskỳm akváriem a překrásně zpívající a tančící fontánou pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifa. Celodenní výlet bez oběda (změna programu vyhrazena, možnost oběda individuálně během zastávky v nákupním centru s širokou nabídkou restaurací). Cena platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Ajman, Sharjah, pro ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 75 USD

Abu Dhabi City Tour

Abu Dhabi je hlavním městem SAE. Pro svou výstavbu mrakodrapů, úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „Emirátským Chicagem či Los Angeles“. Abu Dhabi je největším městem ze všech sedmi emirátů a bylo prvním městem Emirátů, ve kterém byla objevena ropa. Zhruba během dvouhodinové cesty (z Dubaje) budete sledovat přírodu kolem vás a možná i uvidíte volně se procházejícího velblouda po nekonečné poušti. Prohlídka Abu Dhabi zahrnuje kromě města samotného i působivé nábřeží nazývané Corniche, poloostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Vilage, dominantu města – masivní a unikátní luxusní hotel Emirates Palace 7*(foto zastávka) a návštěvu největší mešity v SAE - Sheikh Zayed Mosque. Cestou z Abu Dhabi se podíváte na ostrov Yas Island, kde se nachází dráha Formule 1 a zábavní park Ferrari World. Vstup na závodiště a do zábavního parku není z časových důvodů zahrnut v okružní jízdě. Celodenní výlet s obědem. Cena platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Ajman, Sharjah, pro ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 125 USD

Oázní město Al Ain

Chcete-li poznat nejzelenější část SAE, nenechte si tento výlet rozhodně ujít. Oázní město Al Ain se nachází cca 160km jihovýchodně od Dubaje a jeho archeologické nálezy vypovídají o historii, která se datuje až do 3tis. př.n.l. Město Al Ain bylo rodištěm zesnulého prezidenta Sheikha Zayeda, který si vždy přál své město proměnit v město zeleně a proto vytrvale zeleň vysazoval a zavlažoval. Celá oblast se pyšní mimo jiné i zeleninovými farmami a datlovými oázami. Kromě seznámení se s městem samotným, budete mít příležitost se vykoupat v léčivých pramenech, naskytne se vám kouzelný výhled z nejvyššÍ hory Emirátů, prohlédnete si staré město, palmovou zahradu a muzeum. Celodenní výlet s obědem. Cena platí pro odjezdy z emirátů Dubaj, Sharjah, Ajman. Ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 100 USD

Dva kontrasty Abu Dhabi

Dnešní hlavní město Abu Dhabi je typické svým kontrastem historie s tradicemi a ultramoderních projektů. První zastávkou bude návštěva velkolepé a překrásné mešity Sheikh Zayed, která pojme až 40 tisíc modlících. Mešita se pyšní největším 24 karátovým pozlaceným lustrem s křišťály od Swarovskeho, největším ručně tkaným kobercem na světě vážícím 47 tun a největším počtem kopulí na světě. Jako by se zde čas zastavil. Z mešity následuje projížďka ostrovem Yas Island, kde se kromě naší 2. kontrastní zastávky ve Ferrari World, nachází i světově proslulý okruh Formule 1. Zábavní park Ferrari World je největší krytý tématický park na světě s rozlohou 200.000 m , jehož hlavním lákadlem je nejrychlejší horská dráha na světě Ferrari Rosa o zrychlení 240km/h za 5 vteřin. Na horské dráze prožijete podobné přetížení jako prožívají jezdci Formule 1. Ferrari World je vůbec první zábavní park pod záštitou nějaké automobilové značky a má přes 20 hlavních atrakcí pro děti i dospělé, každý zde najde tu svou. Kromě nejrychlejší horské dráhy park také např. nabízí nejvyšší volný pád na světě z věže vysoké 62metrů či se můžete pomocí virtuální reality vypravit do továrny v Maranellu, kde se slavné vozy vyrábějí. V areálu je stálá expozice vozů F1, k dispozici jsou restaurace a obchod se zbožím značky Ferrari. Celodenní výlet bez oběda. Možnost občerstvení v areálu Ferrari World. Cena platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah, Ajman. Ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 155 USD

Šest emirátů za jeden den

Návštěva 6 ze 7 emirátů za jeden den. Odjíždí se z Dubaje, poté se bude projíždět Sharjou až k paláci Ajmánského šejka, kde se zároveň nachází I voskové muzeum. Poté se navštíví archeologické místo v Umm al Quwain a cesta bude pokračovat až ke Grand Canyonu v Ras al Khaimah. Nakonec navštívíte emirát Fujairah, kde budete mít možnost poobědvat a vykoupat se v indickém oceánu a výhledem na pohoří Hajar. Cena výletu platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman, ostatní emiráty za příplatek. Výlet je s rusky hovořícím průvodcem.Cena: 120 USD

Dva symboly Dubaje

Nabízíme Vám odpoledne prožité v interiérech věhlasně známých symbolů Dubaje. Váš výjmečný den začne návštěvou proslulého luxusního hotelu Burj Arab, známého jako plachetnice. Zde na vás čeká občerstvení v podobě bohatého odpoledního čaje, který je servírován 7 chody s různými delikatesami. Po návštěvě hotelu Burj Al Arab budete přepraveni donové prestižní části Dubai Down Town. Zde vás přivítá nejvyšší budova světa – Burj Khalifa, 828m, kde se vám z observatoře ve 124.patře naskytne nezapomenutelný výhled na Dubaj i blízké okolí. Na závěr tohoto mimořádného dne si prožijete fascinující podívanou na světelnou hudební show tančící fontány. Možné s anglicky hovořícím řidičem nebo česky hovořící asistencí. Výlet přibližně na 5 hodin vč. občerstvení (s ohledem na návštēvu v Burj Al Arab je vyžadováno společenské oblečení). Cena výletu platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman, ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 300 USD

Stáje šejka Mohammeda

Máte rádi koně? Milujete dostihy a unikátní prostředí? Tak právě pro Vás je určena návštěva supermoderních stájí šejka v Dubaji. Prohlídka areálu začíná snídaní v hotelu, který nabízí výhled na celé závodiště. Poté budete odvezeni do stájí, kde budete mít možnost shlédnout péči a procedury, které zajišťují vynikající formu zdejších koní. Prohlídka bude zakončena na hlavní tribuně, kde budete zavedeni do lóží šejkovské rodiny a otevře se Vám pohled na cílovou rovinku závodiště. Výlet probíhá v ranních hodinách, přibližně na 4 hodiny včětně snídaně. Cena je platná pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman, ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 230 USD

Vodní park Aquaventure (Atlantis the Palm)

Jedinečný zážitek Vám přinese návštěva vodního parku Aquaventure, který se nachází na jednom z divů Dubaje a to na uměle vytvořeném ostrově – na palmě Jumeirah. Jsou zde různé atrakce od skluzavek, umělých řek, tajemného Zigguratu, kde proplouváte průhlednými tunely, které jsou obklopeny akváriem se žraloky, až po soukromou pláž. Je zde i část pro nejmenší, kde se nacházejí prolézačky, lanové mosty, tobogány. V rámci areálu parku máte možnost občerstvení z několika restaurací a snack barů.Cena: 140 USD

Lost Chambers (Atlantis the Palm)

Představte si, že objevujete tajemné ruiny Atlantidy, ztracené po tisíce let hluboko pod hladinou moře. Nyní si představte sami sebe, že jste obklopeni 65 tisíci mořských živočichů. Přijďte si prožít svoje vlastní dobrodružství do ztracených komnat - The Lost Chambers. Prozkoumejte podvodní bludiště tunelů této ztracené civilizace, zatímco se budete kochat pohledem na žraloky, úhoře, mořské koníky a piraně. Existuje zde více než 20 pozoruhodných exponátů mořského života včetně speciální nádrže s interaktivní Aquatheatre show.Cena: 55 USD

Yas Waterworld Abu Dhabi

Vodní park Yas Waterworld se nachází hned vedle Ferrari World v Abu Dhabi na ostrově Yas Island. Yas Waterworld je největší aquapark v hlavním městě Spojených Arabských Emirátů. Rozkládá se na 15 hektarech a je vybavený 43 různými atrakcemi. Vodní park je založen na legendě o lovu perel, která představuje místní kulturu a dědictví arabských emirátů. V rámci areálu parku máte možnost občerstvení z několika restaurací a snack barů.Cena: 115 USD

Delfínní show

Dubai delfinárium je velmi dobře známé a zábavné místo, jak pro dospělé, tak i děti. Proto neváhejte a navštivte show s delfíny a lachtany, které ve Vás zanechá nezapomenutelný zážitek plný triků a akrobatických kousků od těchto mírumilovných tvorů. 45 minutová show plná dobrodružství zahrnující interakci delfínů a lachtanů s cvičiteli a s obecenstvem. Cena výletů platí pro odjezdy z emirátů Dubaj, Ajman a Sharjah. Pro ostatní emíráty s příplatkem.Cena: 50 USD

Aquarium & Underwater ZOO (Dubai Mall)

Prozkoumejte fascinující vodní svět. Navštivte podvodní zoo a dozvíte se více o tom, jaká úžasná stvoření obývají naše řeky a oceány. Zoo se nachází na druhé úrovni nádrže akvária, podvodní zoo vede přes tři různé ekologické zóny: deštný prales, skalnaté pobřeží a živoucí oceán. Uvidíte na příklad: vydry, piraňi, tučňáky, kajmanského krokodýla, pavoučí kraby, mořské koníky, úhoře, vodní krysy a mnoho dalších úžasných vodních živočichů. Podívejte se rovně dolů do 10 milionů litrů velké nádrže skrze skleněnou podlahu vznášející se nad akváriem. Cena platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman, ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 50 USD

Jeep Desert Safari

Máte-li rádi dobrodružství s příměsí adrenalinu, nenechte si ujít safari v poušti. Během odpoledních hodin budete vyzvednuti z hotelu a necháte se unášet terenními vozy za hranice města do pouště, kde budete sjíždět písečné duny a během krátkých zastávek budete mít možnost do západu slunce fotografovat nekonečnou poušť rozprostírající se kolem vás. Po setmění Vás bude čekat přijemně strávený večer v beduinském kempu pod otevřeným nebem, kde můžete ochutnat vodní dýmku, nechat si namalovat ornament hennou na kůži, vyzkoušet si tradiční oblečení, svézt se na velboudovi nebo se připojit tancem k vystoupení bříšní tanečnice. Večeři formou švédských stolů si můžete vychutnat při sezení na arabských polštářích kolem tradičních nízkých stolků. Cena platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman, ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 55 USD

Creek Dhow Cruise

Plavba mezi starými i novodobými časy Dubaje. Dvouhodinová večerní plavba tradiční lodí Dhow po Dubajském zálivu vč. bufetové večeře (výběr z typické arabské i mezinárodní kuchyně) a nelkoholických nápojů. Dubajský záliv odděluje tradiční časti Dubaje, část Deira a část Bur Dubaj. Během plavby budete projíždět kolem městského nábřezí, které právě na večer nabízí svůj kolorit doprovázený nasvícenými budovami jak tradiční, tak moderní architektury. Cena výletů platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman, ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 40 USD

Dhow Marina Cruise

Plavba tradiční lodí Dhow po vodách uměle vytvořeného zálivu Dubai Marina, který je proslulý svou stovkou mrakodrapů impozantní architektury. Dvouhodinová plavba včetně bufetové večeře nabízí výběr z typické arabské i mezinárodní kuchyně vč. nealkoholických nápojů. Během plavby se vám naskytne odlišný pohled na město s nasvícenou prominentní rezidenční částí, promenádou maríny a jachtového klubu, nákupního centra a mnoha luxusních hotelů. Plavba pokračuje na otevřené moře, kde můžete sledovat osvícený palmový ostrov The Palm Jumeirah a v dálce i proslulý hotel Atlantis. Bude-li dobrá viditelnost, v dálce zahlédnete i osvícený hotel Bujr Al Arab.Cena výletu platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman. Ostatní emiráty s příplatkem.Cena: 55 USD

Výlet lodí po vodách Ománu, Musandam

Den strávený daleko od civilizace na moři s možností objevování podmořského světa, v kontrastním prostředí suchých, skalnatých hor poloostrova Musandam. Při cestě do přístavu Dibba, který leží při hranici SAE a Ománu, budete projíždět pohořím Hajar na východní pobřeží SAE. Po nalodění na tradiční arabskou loď Dhow, vás čeká čas plný dobrodružství. Kapitán bude obeplouvat pobřeží Musandamského poloostrova se zastávkou v jedné ze zátok, s možností si zaplavat , zašn orchlovat, či se jen opalovat a odpočívat na lodi, kde vám mezitím posádka bude připravovat oběd. Po cestě zpět zajíždí loď také do otevřených vod Ománského zálivu, kde si můžete vyzkoušet své dovednosti a zůčastnit se tradičního lovení ryb jen za pomocí vlasce a háčku. Po tomto zážitku se již poplavíte zpět do přístavu. Změna programu je vyhrazena, tento výlet je celodenní. Cena: 110 USD

Let hydroplánem nad Dubají

Nezapomenutelný zážitek Vás očekává při vyhlídkovém letu hydroplánem nad Dubají. Letadélko je přizpůsobeno k přistávání na vodní hladině a vzlétá z přístavu v Jebel Ali Golf Resort & Spa. Během letu si z ptačí perspektivy prohlédnete uměle vytvořený ostrov Palma Jumeirah, věhlasný hotel Burj al Arab, seskupení uměle vytvořených ostrovů “Svět”, nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, městský záliv Dubai Creek a přístav Port Rashid. Let trvá 30 minut. Výlet zajištujeme s transferem z hotelu a zpět.Cena: 235 USD

Prohlídka okruhu Formule 1

Tuto příležitost by neměl nechat ujít žádný motorový fanoušek. Během prohlídky okruhu nahlédnete do prostředí supermoderního areálu Formule 1. Poznáte, jak jsou závody technicky zajišťeny a budete mít přístup na místa, která jsou obvykle přístupná pouze samotným závodníkům a jejich týmům. Prohlídka s odborným výkladem zahrnuje např. severní hlavní tribunu, Yas Marina, vyhlídkovou věž u cílové rovinky Sun Tower určenou pouze pro VIP návětěvníky a Yas Drag Racing strip. Dále pak řídící centrum, unikátní klimatizované technické boxy, sídlo 500 místného mediálního centra a exkluzivní padok přípravnu před startem. Motorový fanoušci si jistě přijdou na své. Výlet zajišťujeme s anglicky hovořícím řidičem včetně transferu. Cena platí pro odjezd z emirátů Dubaj, Sharjah a Ajman. Výlet s odjezdem z Abu Dhabi stojí 85 USD.Cena: 135 USD

Let hydroplánem nad Abu Dhabi

Chcete si prohlédnout hlavní město Spojených arabských emirátů a přilehlé ostrovy z ptačí perspektivy? Využijte této skvělé příležitost a proleťte se hydroplánem, letadélkem přizpůsobeném na přistávání na vodní ploše. Budete vylétat z přístavu Yas Marina, který se nachází na ostrově Yas Island a který je domovem zábavního parku Ferrari World a Okruhu Formule 1. Po vzletu si z výšky prohlédnete poutavou červenou střechu Ferrari World a budete dále pokračovat nad město Abu Dhabí, kde se Vám naskytne pohled na unikátní hotel Emirates Palace, na krásné městské nábřeží Corniche a přistanete zpět v přístavu Yas Marina. Let trvá 20 minut. Výlet zajištujeme s transferem z hotelu a zpět. Cena platí pro hosty ubytované v emírátu Abu Dhabi.Cena: 280 USD

Let hydroplánem z Dubaje do Abu Dhabi

Pokud se chcete v jeden den proletět hydroplánem a navštívít zábavní park Ferrari World v Abu Dhabi, máte přávě nyní úžasnou příležitost. Letadélkem přizpůsobeném k přistávání na vodní hladině vzlétnete z přístavu v Jebel Ali Golf & Resort a dále budete kopírovat pobřeží až do Abu Dhabi, kde uvidíte z výšky mimo jiné i okruh Formule 1., a přistanete v přístavu Yas Marina. Po přistání navštívíte dle Vašeho výběru zábavní park Ferrari World nebo vodní park Yas Waterworld. Po dni plném zážitků je zajištěn transfer autokarem zpět do Dubaje. Let trvá 30min. Výlet zajištujeme s transferem z hotelu a zpět. Zahrnuje návštěvu Ferrari World či vodního parku Yas Waterworld.Cena: 280 USD

Let hydroplánem z Dubaje do Ras Al Khaimah

Let Dubaje do Ras Al Khaimah s odletem zpřístavu v Dubai Creek na městském zálivu. Po vzlétnutí se Vám naskytne pohled z ptačí perspektivy na fascinující Dubaj a její výškové budovy. Budete kopírovat pobřeží přez emiráty Sharjah, Ajman a Umm Al Quwain a při dobré viditelnosti uvidíte pohoří Hajar, které odděluje SAE od Ománu. Let trvá 30 minut. Zpáteční cesta je zajištěna autokarem. Výlet zajištujeme s transferem z hotelu a zpět. Je možné zajistit opačné pořadí, let začít v Ras Al Khaimah a ukončit v Dubaji.Cena: 280 USD

Burj Khalifa

Nejvyšší mrakodrap na světě, který se nachází v Dubaji. Dříve byl znám pod názvem Burj Dubai, ale krátce po otevření guvernér dubajského emirátu oznámil, že stavba bude pojmenována po prezidentovi země. Stavba byla zahájena 21. září 2004 a slavnostní otevření proběhlo 4. ledna 2010. Konečná výška dosáhla 828 metrů o 162 patrech. Celková podlahová plocha má rozlohu 334 tisíc metrů čtverečních. V celém mrakodrapu se nachází 57 výtahů a 8 eskalátorů. Zajímavostí je, že během výstavby nebyla konečná výška mrakodrapu dlouho přesně známa, protože byla přísně tajena kvůli konkurenci. Budova je součástí rozsáhlého projektu v hodnotě 20 miliard dolarů, zahrnujícího i několik dalších mrakodrapů, obrovské nákupní středisko a umělé jezero vše obklopující.

Burj Al Arab

Luxusní hotel v Dubaji, který je označován od svého otevření v roce 1999 jako první sedmihvězdičkový hotel na světě a dodnes patří mezi špičku mezi hotely na celém světě. S výškou 321 metrů je dnes druhou nejvyšší stavbou na světě, která je celkově používána jako hotel. Leží na umělém ostrově 260 metrů od Jumeirah beach a s pevninou jej spojuje soukromá cesta. Tvarem připomíná lodní plachtu. Hotel má vlastní heliport a restauraci ve výšce 200 metrů. Základy budovy na umělém ostrově sahají ještě do 45 metrů mořského dna. Budova je o několik metrů vyšší než Eiffelova věž v Paříži a jen o 60 metrů nižší než Empire State Building v New Yorku. Původně měl hotel stát přímo na pláži, avšak kvůli příliš velkému zastínění prestižní pláže bylo rozhodnuto postavit jej na umělém ostrově. Samotný ostrov se strmými svahy poskytuje ochranu před vzedmutými vlnami do výšky až 8,8 metrů.

Velká mešita Šejka Zayeda

Její architektura byla odvozena z marocké mešity v Casablance, patří k největším v islámském světě. Zaujímá plochu 22.412 metrů čtverečních a pojme 41 tisíc věřících, ženám je vstup povolen pouze v dlouhém oděvu zakrývajícím hlavu (vlasy), paže i nohy. Měšita byla otevřena v prosinci roku 2007. Je zbudována především z bílého mramoru, vykládána dalšími barevnými kameny, některé výzdobné články jsou zlacené, skleněné lustry dodala firma Swarowski. V sousedství měšity je hrob šejka Zayeda, který stavbu financoval.

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World je zábavní park se nachází na Yas Island v Abu Dhabi. Tvrdí se, že je největší krytý zábavní park na světě. Byl otevřen v roce 2010 a rozkládá se na ploše 86 000 m2. S areálem sousedí okruh Formule 1.

LB-Fcb-LOGO.png6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpginstagram.jpg
TOPlist