Fantasy Travel

od:  do: 

TUNISKO

Tunisko je již dlouhá léta velmi populární destinací. Hlavními lákadly jsou krásné pláže s jemným bílým pískem, křišťálově čisté moře, tisíce palem, ale také procházky v Saharské poušti a objevování historických míst. Zároveň však i dostatek zábavy a nočního života, a nepřeberné množství sportů.

Základní informace

Rozloha 163 610 km2
Hlavní město Tunis
Největší město Tunis
Měna tuniský dinár /TND/. 1 TND = cca 8,5 Kč
Doba letu z ČR 2 hodiny a 30 minut
Časový rozdíl v letním období -1 hodina, v zimním období bez rozdílu
Cestovní doklady platný cestovní pas
Vízum Klienti cestující na zájezd s CK vízum nepotřebují. V Tunisku je zavedena povinná pobytová taxa, která činí 2 TND / noc u hotelů 3* a 3 TND / noc u hotelů 4* a 5*. Taxu platí všichni klienti starší 12 let v maximální výši 7 nocí (i u delších pobytů) a je splatná na recepci hotelu.

Hammamet

Původně rybářský přístav založený v 10. století dnes patří k nejvýznamnějším letoviskům. Hammamet je i světoznámé lázeňské místo, se kterým je spjat začátek tuniské turistiky. Jeho výhodná poloha z něj činí ideální výchozí bod pro návštěvy historických památek i přírodních scenérií Tuniska. Hammamet se těší mimořádné oblibě pro své nekonečné pláže, neustále zářící slunce a mnoho příležitostí pro pěstování vodních sportů. Zároveň je největším letoviskem a centrem turistického dění. Naleznete zde moderní městské centrum, islámské město i hotely uprostřed krásných zahrad. Příznivce vodních sportů určitě potěší kvalitní zázemí pro vodní lyžování, windsurfing nebo potápění.

Yasmine Hammamet

Yasmine Hammamet – nejmodernější turistická zóna Tuniska – se nachází v jižní části Hammametského zálivu. Od historického centra Hammametu je vzdálena pouhých 10 km. Hotely jsou zde vystavěny v arabsko-maurské architektuře a jsou obklopeny překrásnými zahradami. Jeho dominantou je palmová promenáda vedoucí podél dlouhé písečné pláže. Ve zdejším krásném přístavu je mnoho kaváren, restauracích s vybranými specialitami, casino, obchody i stánky místních řemeslníků. Děti určitě uvítají návštěvu zábavního parku Carthage land, umístěném ve zdejší Medině. Nedaleko letoviska se nachází několik golfových hřišť.

Nabeul

Hlavní město regionu Cap Bon, které leží 12 km severně od Hammametu. Je proslulé zejména výrobou keramiky, která zde má svoji dlouhodobou historii. Každý pátek je možné se vydat na zdejší velbloudí trh.

Port El Kantaoui

5 km severně od města Sousse leží romantický přístav Port El Kantaoui. Zdejší písečná několikakilometrová pláž je vhodná pro všechny věkové kategorie a spojuje letovisko s městem Sousse, kam lze dojít pěšky příjemnou procházkou.

Sousse

Přímořské letovisko Sousse je zároveň třetím největším městem Tuniska. K vidění tu jsou nejen plantáže olivovníků, ovocné sady a krásné zahrady, ale také tisícileté pevnosti a hradby, které se tyčí nad dlouhými plážemi s jemným pískem. Najdete tu staré město s hradbami, uličkami plnými prodejců tradičního zboží a bezpočtem památek. Tato „Perla Tuniska“, jak bývá město často nazýváno, byla založena již v 11. století př. n. l.

Monastir

Letovisko Monastir leží na špičce skalnatého poloostrova při nejjižnějším konci Hammametského zálivu. Jeho pláže s velmi jemným pískem, krása starého města, rybářský přístav, ale také prezidentský palác dělají z Monastiru jedno z nejpůvabnějších míst Tuniska. Monastir nabízí nejen široké možnosti sportovního vyžití, ale disponuje také komplexem luxusních hotelů, které jsou schopny splnit všechna přání svých hostů. Mezi nejvýznamnější historické stavby Monastiru patří pevnost Ribat, pocházející z 8. století. Turisticky velmi oblíbené jsou mauzoleum tuniského prezidenta Habiba Bourghiby, starobylá čtvrť Charaga nebo Velká mešita z 9. století.

Mahdia

Stále více vyhledávané letovisko ležící 50 km jihovýchodně od letiště v Monastiru. Zdejším největším lákadlem jsou dlouhé široké pláže s bílým pískem a průzračné moře s azurovou vodou. Jedná se o klidnější letovisko, které je zároveň i důležitým rybářským přístavem. Ve mestě žije zhruba 30 tisíc obyvatel. V centru naleznete množství obchůdků, tradičních kaváren a restaurací s tuniskou, ale i mezinárodní kuchyní.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID

Celodenní výlet do hlavního města Tunisu s prohlídkou starého města - Mediny, která je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Úzké klikaté uličky s množstvím obchůdků jsou plné zajímavých výrobků a na místním bazaru dostanete možnost si vyzkoušet smlouvání.Výlet pokračuje do muzea Bardo, které se pyšní největší sbírkou mozaiek z celé Afriky. Součástí výletu je také návštěva věhlasného Kartága, jeho ruin a Antoniových lázní. Kartágo leží na břehu tuniského zálivu na severním předměstí hlavního města. Další zastávkou je malebná modrobílá vesnička Sidi Bou Said, postavená v typickém maurském stylu na kopci, odkud je překrásný výhled na celé okolí a moře. V ceně výletu je oběd. Cena: 1 290 CZK

EL JEM - KAIROUAN - MONASTIR

Celodenní výlet za historickými památkami Tuniska. Výlet zahrnuje návštěvu města Kairouan, které je čtvrtým hlavním městem islámu na světě a zároveň nejdůležitějším islámským městem v celé severní Africe. K místům, které poutníci navštěvují, patří Velká mešita Ibn Okba a mešitě Barber, proslavená dekorativními dlaždicemi. Další zastávkou je městečko El Jem, které leží na půli cesty mezi městy Sousse a Sfax, a pyšní se úžasným velkým římským koloseem - amfiteátrem, které patřilo k největším amfiteátrům v římském světě a je druhým největším koloseem na světě. Poslední zastávkou je prohlídka města Monastir, návštěva mauzolea prvního tuniského prezidenta a slavné Mediny. V ceně výletu je oběd. Cena: 1 190 CZK

PIRÁTSKÁ LOĎ

Půldenní výlet s obědem zahrnujícím grilovanou rybu, zeleninu a čerstvé ovoce. Po dobu plavby je připravený pirátský program a samozřejmostí je zastávka na koupání v moři. Výlet je plný zábavy a dobrodružství. Cena: 690 CZK

FRIGUIA SAFARI PARK - DELFINÁRIUM

Půldenní výlet pro milovníky zvířat. Po snídani odjezd autobusem do vesničky Friguia, procházka Safari parkem, který byl vytvořený ve spolupráci s Jižní Afrikou a evropskými odborníky. Celkem se v tomto soukromém parku nalezl domov pro 412 zvířat. Můžete zde vidět tulení show, děti se mohou svézt na velbloudovi či poníkovi (za poplatek). V celém areálu je možnost fotografování se zvířaty. Výlet pokračuje do delfinária, které s parkem sousedí. Můžete se zde těšit na vystoupení delfínů a v případě zájmu si s nimi můžete také zaplavat (nutná rezervace předem za poplatek). Cena: 1 090 CZK

JIH TUNISKA (SAHARA) - 2 DNY

Dvoudenní výlet s nádechem exotiky a poznávání byste si neměli nechat ujít. První zastávkou je městečko El Jem se zachovalým římským koloseem, které je druhým největším na světě. Dále navštívíte přímořskou oázu Gabes a vesničku Matmata s typickými troglodytními obydlími, kde se natáčel film Hvěždné války. V pouštním městečku Douz, které je nazýváno také Brána Sahary, můžete absolvovat projížďku na velbloudech v písečných dunách při západu slunce. Druhý den ráno vyrazíte přes solné jezero Chott El Jerid do pohoří Atlas, které tvoří hranici s Alžírskem. Z pouštního města Tozeur, ve kterém se nachází statisíce datlových palem, se vydáte džípy do horských oáz Chebika a Tamerza. Cesta pokračuje do Kairouanu, čtvrtého svatého města islámu, kde si prohlédnete velkou mešitu Sidi Okba a výrobnu koberců. Výlet zahrnuje plnou penzi a nocleh.Cena: 2 690 CZK

ČTYŘKOLKY

Zažijte jízdu v prašném terénu, vyzkoušejte si svoje schopnosti a zasoutěžte si na čtyřkolkách. Dobrodružná jízda je dokonalým zpestřením pro všechny, kteří vyhledávají netradiční zážitky a nespokojí se pouze s lenošením na pláži. V ceně výletu je transfer z hotelu na stanoviště a zpět, jízda a přilba. Cena: 690 CZK

Tunis

Hlavní a největší město Tuniska. Dějiny tohoto města sahají opravdu velmi daleko do minulosti, neboť se jedná o jedno z nejstarších měst na světě. V současnosti je Tunis jedno z nejvíce kosmopolitních měst v severní Africe, střetává se tu arabská kultura se západním světem.

Kartágo

Kartágo je právem považováno za jednu z nejzajímavějších historických památek celého Tuniska. Jeho jméno je odvozeno z fénického spojení „Qart Hadašt“ znamenajícího „Nové město“. Zrod Kartága se datuje do roku 814 př. n. l., kdy sem dorazili féničtí kolonizátoři z města Tyru, dnešního města Tunis. V průběhu 6. století př. n. l. se pak Kartágo stalo velmocí Středomoří. V této době, době rozkvětu Kartága, však usilovali o dominantní postavení ve Středomoří Řekové a daleko obávanější Římané. Právě římská vojska po sérii punských válek město zpustošila jako akt pomsty za slavný Hannibalův pochod přes Alpy. Za vlády Julia Caesara bylo Kartágo opět obydleno a částečně rozšířeno. Stalo se tak hlavním městem římské provincie Afriky a třetím nejdůležitějším městem římské říše. Na přelomu 5. století bylo poničeno nájezdy Vandalů a za arabského vpádu během 7. století bylo zničeno úplně.

Sidi Bou Said

Malebná modrobílá vesnička ležící nedaleko hlavního města a Kartága. Doporučujeme Vám její návštěvu, romantickou procházku a šálek výtečného mátového čaje.

Kairouan

Čtvrté nejposvátnější místo muslimského světa, nejstarší mešita v severní Africe a nejstarší minaret na světě. Tak by se dalo charakterizovat toto město nacházející se uprostřed tuniského vnitrozemí. Vzhledem ke svému významu má pro muslima sedm poutí do Kairouanu stejnou váhu jako jedna pouť do Mekky. Nejproslulejší památkou, která se zde nachází, je Velká mešita.

El Jem

Mezi nejznámější tuniské památky jistě patří římské koloseum v El Jemu. Toto třetí největší koloseum světa, po Římu a Neapoli, se nachází 70 km od letoviska Sousse a 200 km od hlavního města Tunisu. Koloseum v El Jemu je dokonalou ukázkou římského stavitelství. Zříceniny této působivé stavby byly zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO již v roce 1979.

Matmata

Berberská jeskynní obydlí jsou jednou z nejnavštěvovanějších tuniských turistických atrakcí. Matmata leží asi 45 kilometrů jihozápadně od Gabesu. Berberští obyvatelé zde nalezli způsob, jak se skrýt před prahnoucím sluncem a zároveň najít ochranu před útoky nájezdníků. Mimo jiné se zde točila i část jednoho dílu Hvězdných válek.

LB-Fcb-LOGO.png6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpginstagram.jpg
TOPlist