Fantasy Travel

od:  do: 

ŘECKO

Největší ze souostroví Dodekanes a čtvrtý největší ze všech řeckých ostrovů, je opředený desítkami starých mýtů. Jeden z nich vás bude lákat neopakovatelnou nádherou přírody a tvrdit vám, že je ostrov pojmenovaný podle oslnivé růže - ródos. Další je zakryt tajemstvím nymfy Rhodos - dcery boha Poseidona. Anebo uvěřte spolu s námi legendě, podle které je Rhodos ostrovem boha slunce Hélia, který ho pojmenoval po své manželce Rhodě. 

Na počest boha Hélia stál kdysi v Mandraki, dnešním přístavu luxusních jacht, jeden ze sedmi divů světa, Rhodský kolos, 32 metrů vysoká bronzová socha Hélia. 

Ostrov ve tvaru delfína má mnoho památek z různých historických období, vystřídali se tu Římani, Peršani, Turci, Arabové, Byzantci, avšak největší stopu zde bezpochyby zanechal rytířský řád Johanitů. Pokud vaše kroky povedou na tento ostrov blaženosti, čeká vás směs starobylých kultur, antické a středověké památky, nádherné pláže, řecká pohostinnost a pestrá zábava.

Základní informace

Rozloha 1.398 km2
Hlavní město Rhodos
Největší město Rhodos
Měna euro /EUR/. 1 euro = cca 26,2 Kč
Doba letu z ČR 2 hodiny 50 minut
Časový rozdíl + 1 hodina
Cestovní doklady Platný cestovní pas nebo občanský průkaz
Vízum Řecko je součástí Schengenského prostoru a občané ČR vízum nepotřebují

Město Rhodos

Už z dálky vás očaruje krása kamenných hradeb, majestátně obepínajících starou část města. Za impozantní Bránou Svobody, ve starém přístavu Mandraki, stál kdysi bájný Rhodský kolos, sloužící jako maják. Dnes v těchto místech stojí jelen a laň, dvě bronzové sochy, symboly města. Nové město leží v nejsevernějším cípu ostrova, lemované pláží. Je plné barev, restaurací, diskoték a hotelů. Jeho neodmyslitelnou součástí je nákupní čtvrť.

Ixia

Na západním pobřeží, 4 kilometry směrem na jih od hlavního města Rhodos, leží atraktivní prázdninové letovisko Ixia. Je ideální kombinací oddychové dovolené strávené v kvalitních hotelech ležících přímo u pláže, slunění a sportovního vyžití na písečno-oblázkové pláži a večerní zábavy. Velmi příjemná je procházka po promenádě podél moře, vedoucí z letoviska Ixia až do hlavního města. Ixia je moderní letovisko se vším, co k oddychu potřebujete.

Faliraki

Atraktivní, moderní prázdninové letovisko vzdálené 15 km od města Rhodos, nabízí pestrou paletu zábavy pro každého: restaurace, kavárny, bary, diskotéky, obchody, butiky, ale i bungee-jumping nebo aquapark a lunapark. Přímo na široké písečné pláži plné slunečníků naleznete velký výběr vodních sportů.Tato původně malá vesnička se v posledních letech rozrostla a stala se největším a nejoblíbenějším střediskem na ostrově.

Kolymbia

Oblíbené letovisko, které najdete na východním pobřeží ostrova, zhruba na půli cesty mezi hlavním městem Rhodos a historickým městečkem Lindos. Známé je jedinečnou dlouhou alejí eukalyptů vedoucí do centra střediska. Najdete tu několik pláží, tichou i živější a větší, které odděluje skalní výběžek se svojí dominantou, místní rybářskou tavernou. Modrá vlajka udělená tomuto místu za čistotu moře a krásu pláží přidává na atraktivitě Kolymbie. Letovisko sousedí s nejkrásnější pláží ostrova - Tsampika.

Lindos

Městečko je známé především svojí unikátní antickou akropolí, umístěné na kopci nad mořem. Lindos je přes den klidné letovisko, které si zachovalo svůj středomořský charakter, s bílými domečky a cestičkami vydlážděnými plochými kameny. Večer se úzké uličky naplní množstvím návštěvníků, které lákají místní taverny, bary a restaurace umístěné především na střechách sněhobílých budov. Příjemné prostředí, jedinečná atmosféra, čisté pláže, průzračná mořská hladina a obchůdky - to vše zde láká své hosty na strávení nerušené dovolené. Jízda na hřbetu osla úzkými uličkami až k vchodu akropole patří k jedinečným zážitkům. Místní zvyk praví: Kdo nenavštívil Lindos, jakoby nebyl na Rhodu.

MĚSTO RHODOS

Jedinečná příležitost shlédnout krásy hlavního města Rhodu. V dopoledních hodinách dorazíte do „Nového Města“, moderní části města Rhodos. Vaše prohlídka začíná na vrchu Monte Smith, kde se v antické době nacházela Akropole a odkud je krásný výhled na přístav a na město Rhodos. Prohlédnete si zde mimo jiné pozůstatky staveb z doby antiky, částečně zrekonstruovaný antický stadión a amfiteátr. Poté pokračujete v panoramatické cestě „Novým Městem“, budete míjet působivé obecní budovy např. Radnici, Národní divadlo, kostel (Church of Evangelismos), Soudní dvůr a další. Následně výlet pokračuje do „Starého Města“, do unikátní lokality plné památek z doby Byzantské, Ottomanské i středověku. Díky tomuto zařadilo UNESCO tuto oblast mezi světové kulturní dědictví. Prohlédne si zde interiéry paláce Velmistrů, který je v současné době využíván jako archeologické muzeum, poskytující živý obraz historie ostrova od starověku po středověk. Poté směřujete do známé Rytířské ulice, která bývala hlavním náboženským a politickým centrem. Zbývající čas můžete využít k nákupům či k posezení v některé z řeckých taveren. Cena: 890 CZK

OKRUH OSTROVEM

Celodenní výlet na nejkrásnější místa ostrova. Nejprve se vydáte směrem na západní pobřeží ostrova, kde navštívíte vesničku Kremasti s návštěvou kostela Panagia zasvěcené Panně Marii, následně navštívíte malou rybářskou vesničku Kamiros Skala, kde bude přestávka na kávu. Vaší další zastávkou bude impozantní kostel Kastellos v obci Kritinia, odkud budete mít překrásný výhled na okolní scenerii. Poté pokračujete do vesnice Embona, kde navštívíte známé vinařské závody Emery s ochutnávkou místního vína (možnost oběda, není zahrnut v ceně). Výlet poté pokračuje do oblasti východního pobřeží, kde budete míjet letoviska Faliraki, Afandou, Kolymbii s návštěvou údolí Sedmi pramenů, Archangelos, kde navštívíte tradiční továrnu na keramiku, dále budete směřovat na Kalathos a poté až do antického městečka Lindos, které je považováno za jedno z nejpůvabnějších míst na ostrově a kde se na kopci nad písečnou pláží nacházejí pozůstatky staré antické Akropole s chrámem bohyně Athény.Cena: 1 390 CZK

LODNÍ VÝLET NA OSTROV SYMI

Plavba lodí na nejkrásnější ostrov v souostroví Dodekanessos, vzdálený pouhých 7 km od tureckých břehů. V zátoce na jihu ostrova navštívíte řecký pravoslavný klášter Panormitis se vzácnou ikonou archanděla Michaela. Prohlédnete si hlavní město ostrova s množstvím romantických uliček, malebným přístavem a tavernami, kde můžete ochutnat výborné rybí speciality. Zbývající čas před návratem na Rhodos můžete využít k nákupům, plavání či jiné relaxaci. Cena: 1 390 CZK

TURECKO - MARMARIS

Využijte jedinečnou příležitost navštívit během vaší dovolené dvě krásné země. Pouhou hodinu plavby od Rhodosu se nachází turecký přístav Marmaris, kde budete mít krátkou okružní jízdu městem včetně návštěvy nedalekého Icmeleru. Ve zbývajícím čase budete mít možnost navštívit rušný bazar s nabídkou tradičních výrobků a kde si můžete vyzkoušet své umění smlouvat. Poté následuje odjezd do přístavu a plavba zpět na ostro v Rhodos. Cena: 1 390 CZK

MĚSTO RHODOS

Ve městě Rhodos stojí za pozornost určitě jeho stará část, která je chráněna organizací UNESCO. Historické centrum je obehnáno zdí, která byla vybudována v 6. století př. n. l. a v pozdějších dobách bylo přestavováno a vylepšováno. Za návštěvu zde rozhodně stojí například Palác velmistrů, který stojí na nejvyšším bodě Starého města, Sokratova ulice, Suleymanova mešita a další. Naopak v "novém městě" si návštěvníci mohou vybrat z mnoha taveren, restaurací, barů, kaváren, obchodů a naplno si užít část města, která se přizpůsobila turistickému ruchu.

KOLOS RHODSKÝ

Kolos rhodský byla socha řeckého boha slunce Helia, která pro něj byla vybudována jako pocta. Jednalo se o bronzovou sochu, která byla více než 30 metrů vysoká a stála u vjezdu do přístavu města. Sochu bohužel zničilo v roce 225 př. n. l. velké zemětřesení, které ostrov zasáhlo. Jedná se o jeden z antických sedmi divů světa.

PETALOUDES – ÚDOLÍ MOTÝLŮ

Petaloudes Valley (údolí motýlů) je domovem tisíců motýlů přástevníků kostivalových, které na toto místo láká od července do září specifická vůně stromů ambroní.

LB-Fcb-LOGO.png6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpginstagram.jpg
TOPlist