Fantasy Travel

od:  do: 

COVID-19

Osoby cestující ze zemí se středním, vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy mají povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář, a to ještě před příjezdem do ČR. Vyplněním a odesláním formuláře tak automaticky informujete příslušnou hygienickou stanici o svém příjezdu. Formulář je dostupný zde: http://www.prijezdovyformular.cz/. Doklad o vyplnění formuláře (QR kód) musíte předložit i při hraniční či pobytové kontrole, bude ho možné vytisknout nebo zobrazit na mobilním zařízení.  

Mimořádná opatření v letecké dopravě

Před zahájením a po ukončení každého letu je provedená řádná dezinfekce letadel. Letecká společnost Smartwings nainstalovala do všech letadel vzduchové filtry HEPA, které dokáží zachytit až 99,97% bakterií a virů. Na letišti, před nástupem na palubu a po celou dobu letu musí mít všichni cestující ochranu úst a nosu (roušky, respirátory, šálu či šátek). Ochrannými prostředky dýchacích cest a rukou je vybaven i palubní personál.

Při nástupu a výstupu do/z letadla je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy.

V rámci palubního prodeje je občerstvení nabízeno v omezené podobě. Veškeré občerstvení je bezpečně zabaleno a o sortimentu bude informovat posádka. Platby na palubě probíhají pouze platební kartou.

Stále platí možnost objednání občerstvení předem, nabídku naleznete v sekci Důležité informace – speciální služby.

Mimořádná opatření v jednotlivých zemích naleznete zde:
 
EGYPT
Egypt vyžaduje od klientů, kteří letí do země za účelem turistiky s cestovní kanceláří, potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, a to mladší 72 h v době příletu do země. Test je možné také podstoupit po příletu na letišti v Egyptě za 30 USD. Do výsledku testu je nutné zůstat v hotelu a není dovoleno hotel opustit. V některých hotelech je třeba do výsledku testu zůstat na pokoji a je proto nutné s tímto opatřením počítat. Děti do 6 let nemusí test podstoupit. Pakliže je test pozitivní, je nutné setrvat v karanténě v daném hotelu. Pozitivní klient nesmí opustit pokoj. Za několik dnů se test opakuje, tento je již hrazen klientem. V případě, že je opět pozitivní, je nutné zůstat v karanténě, která trvá zpravidla 10 dní. Pokud je pozitivní i další test, který se dělá zhruba po 10 dnech a je hrazen opět klientem, je přivolán lékař, který v případě, že klient je bezpříznakový, dá povolení k odletu zpět do ČR. Upozorňujeme však, že si klient hradí zpáteční letenku v případě, že zůstal v destinaci déle a také nemá nárok na kompenzaci dnů, které nevyužil k plnohodnotné dovolené. Z tohoto důvodu doporučujeme dělat test v ČR již před odletem. Budete-li si dělat test po příletu do Egypta, mějte, prosím, s sebou kopii pasu. 

MZ ČR a MZV ČR změnilo od 5.2.2021 podmínky pro návrat našich občanů do České republiky.

Tato změna se týká i návratu z dovolené v Egyptě. Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR, kromě vyplnění příjezdového formuláře, podstoupit PCR test (antigenní nestačí), jehož provedení není na začátku cesty starší než 72 hod., a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.

Naše cestovní kancelář zajistí všem svým klientům organizované testování v každém hotelu, které bude provedeno cca 48 hod. před odletem do ČR. Tento PCR test je možné udělat odběrem ze sliznice nosu či krku. O času provedení testů v jednotlivých hotelech budou informovat delegáti během informačních schůzek. Naše CK také zajistí vytištění a předání testů jednotlivým klientům. Tento test se hradí přímo na místě ve výši 45$. V případě pozitivního výsledku musí klient zůstat v karanténě.

Na letišti, a také v transferu, je třeba použít roušku. Kapacita transferů je omezena na 50 % a ve vozech je zvýšená hygiena. V každém voze jsou k dispozici dezinfekční gely.  V hotelu jsou všechny prostory pravidelně dezinfikovány. Pro klienty nejsou roušky v hotelu povinné. Klientům je při příjezdu do hotelu změřena teplota. V restauraci jsou stoly umístěny po 2,5 m a u stolu mohou sedět max. 4 osoby, pakliže se nejedná o větší rodinu. Stravování formou bufetu je povoleno, avšak servírováno je personálem, v některých hotelech může být nahrazeno stravováním formou výběru z menu.  Samoobslužná zařízení v barech a restauracích jsou omezena. Pokoje jsou před ubytováním nového hosta řádně uklizeny, vydezinfikovány a vyvětrány. Bazény i prostory kolem podléhají zvýšeným hygienickým kontrolám. Animační programy probíhají tak, aby bylo možné dodržet základní bezpečnostní a hygienická opatření. Všeobecně platí dodržování rozestupů.

MADEIRA
Po příletu na Madeiru je nutné se prokázat potvrzením o negativním testu na Covid-19, který nesmí být starší než 72 hodin. Test je také možné podstoupit na letišti ve Funchalu, a to zdarma. Výsledek testu je znám do 12 hodin a je doručen e-mailem. Do té doby je nutné setrvat v hotelu.

V případě pozitivního testu budou klienti, a to spolu se svými přímými spolucestujícími, umístěni do hotelů určených pro karanténu. Madeirská autonomní vláda nese příslušné náklady na léčbu, ubytování a stravování v určeném hotelovém pokoji. Povinná karanténa trvá 14 dní. Před uplynutím karantény jsou klienti znovu zdarma testování na COVID-19 a v případě pozitivního testu dostávají klienti potvrzení, že mohou odletět. Klienti hradí poplatek za změnu zpáteční letenky.

Před návratem do ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní test provedený max. 24 hodin před začátkem cesty. Poplatek za tento test činí 30 EUR na vybrané místní klinice nebo letišti, nebo PCR test provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR. S organizací testování pomohou naši delegáti.

Na letišti ve Funchalu i v letadle je třeba použít roušky. Ty se používají také ve vnitřních prostorách hotelu, ve veřejné dopravě, v transferu i obchodech. Ve všech zařízeních (stejně tak i v transferech) platí zvýšená hygiena, dezinfekce a bezpečné rozestupy 2 metry. Stravování formou bufetu je povoleno, avšak může být v hotelu servírováno personálem anebo nahrazeno stravováním formou menu.

 

LB-Fcb-LOGO.png6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpginstagram.jpg
TOPlist