Fantasy Travel

od:  do: 

Novinky

7.7.2021 Delegáti / Kréta

Naše partnerská řecká cestovní kancelář hledá delegáty na ostrov Kréta s nástupem ihned. Angličtina na komunikativní úrovni a praxe podmínkou. V případě zájmu zašlete svůj životopis v Aj na ft@fantasytravel.cz.

8.5.2021 EGYPT - PCR testy

Poslední dobou čím dál tím více klientů předkládá po příletu do Egypta ručně vyplněné PCR testy na Covid-19.
Byli jsme informováni egyptskou handlingovou společností, že tyto testy nebudou již dále akceptovány. Klienti musí předložit testy
ve formě vytištěného dokumentu z PC anebo si musí test udělat po příletu na letišti v Hurghadě / Marsa Alam (v případě zájmu o test dělaný až v Egyptě musí u Smartwings vstoupit na palubu s antigenním testem, u Air Cairo mohou na palubu bez testu).

4.5.2021 Změny v příjezdu do ČR

Jak jste již možná zaznamenali, od dnešního dne se mění podmínky pro návrat do ČR.
 
Změna se týká osob očkovaných proti nemoci Covid-19, které se vracejí ze zemí
označených oranžovou a červenou barvou. Tyto osoby již nemusí při příletu do ČR
předložit potvrzení o negativním antigenním či PCR testu
 
U námi nabízených destinací mají tuto výjimku očkovaní klienti, kteří trávili svoji dovolenou v těchto zemích:
- ŘECKO
- BULHARSKO
- PORTUGALSKO / MADEIRA
- MALTA
- ŠPANĚLSKO
 
Dále také trvá výjimka pro osoby, které prodělali nemoc Covid-19 v posledních 90 dnech
a doloží tuto skutečnost lékařským potvrzením, jehož vzor naleznete zde: 
https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/02/lekarske_potvrzeni_covid-19_medical_certificate.pdf
Tato výjimka platí pro všechny destinace, včetně tmavě červených (Tunisko, Turecko, Egypt).

4.5.2021 Vstupní podmínky do Bulharska

Pro české občany jsou pro vstup na území Bulharska od 1. května 2021 platné níže uvedené vstupní podmínky týkající se COVID-19.
Klienti se mohou prokázat jedním z následujících dokumentů:
 
- dokumentem potvrzujícím ukončené očkování proti COVID-19, to znamená aplikaci příslušného počtu dávek vakcíny proti COVID-19 podle závazných specifikací. Zároveň s tímto potvrzením může osoba vstoupit až po uplynutí 14 denní lhůty po obdržení poslední dávky.
 
- potvrzením o prokazatelně prodělaném onemocnění COVID-19 u osob, které prodělaly onemocnění koronavirem v období mezi 15. - 180. dnem od data provedeného pozitivního testu. Vzor potvrzení naleznete zde: 
https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/02/lekarske_potvrzeni_covid-19_medical_certificate.pdf
 
- potvrzením o negativním PCR testu na COVID-19, který nesmí být starší než 72 hodin v době vstupu do země, nebo potvrzením o negativním antigenním testu ne starším než 48 hodin v době vstupu do země.
 
Každá osoba musí před vstupem do Bulharska vyplnit formulář, https://bit.ly/3gQzkRh
Pro děti neplatí žádné výjimky.

28.4.2021 Aktualizace pravidel pro nástup na palubu letadel Smartwings

Všechny osoby se musí při vstupu na palubu prokázat písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku
antigenního nebo RT-PCR testu. Antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše 72 hodin před nástupem do letadla.
I nadále musí cestující splňovat veškeré podmínky pro vstup do dané země.
 
Výjimka platí pro:
 
- děti mladší 5 let
 
- cestující, kteří předloží písemné lékařské potvrzení v českém nebo anglickém jazyce, a to lékařem působícím v ČR nebo v jiném členském státě EU o tom, že nemají
klinické známky onemocnění COVID-19 a zároveň prokazatelně prodělali onemocnění COVID-19, absolvovali podle platných mimořádných opatření MZ ČR nebo opatření
jiného členského státu EU izolaci ve stanoveném rozsahu z důvodu pozitivního výsledku RT-PCR testu a o tom, že od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu neuplynulo
více než 90 kalendářních dní (potvrzení musí obsahovat razítko, identifikační údaje lékaře a telefonické spojení; možný vzor potvrzení je zveřejněn na webových stránkách 
Ministerstva zdravotnictví ČR)
 
- cestující, kteří předloží písemné potvrzení v anglickém jazyce o kompletním očkování proti onemocnění COVID-19 vakcínou schválenou Evropskou agenturou pro léčivé
přípravky (EMA), přičemž od očkování uplynulo nejméně sedm dní
 
- cestující, kteří do České republiky cestují ze zemí spadajících mezi země s nízkým rizikem nákazy dle bodu III.1 ochranného opatření MZ ČR (tj. ze zemí spadajících
do zelené kategorie cestovatelského semaforu).
 
Ostatní výjimky jsou uvedeny v příslušném ochranném opatření MZ ČR.

26.4.2021 Kapesné na Maltu

Vzhledem k množícím se dotazům ohledně kapesného pro turisty cestující na ostrov Malta, Vám sdělujeme následující:

Kapesné lze využít pouze u vybraných pětihvězdičkových hotelů za předpokladu, že si klient zabukuje ubytování sám přímo
v hotelu a nevyužije tedy služeb CK/CA. Je však potřeba počítat s tím, že klient tím pádem uhradí hotelu výrazně vyšší cenu, neboť bude ochuzen o tzv. touroperátorské ceny či jakékoliv bonusy. Navíc se nejedná o vyplacení kapesného v hotovosti.
Klienti obdrží toto „kapesné" formou voucheru, který musí uplatnit za služby v daném hotelu (SPA, jídlo, pití atd).

3.2.2021 Nová opatření od 5.2.2021 pro návrat do ČR

Vážení klienti, jak již víte, MZ ČR a MZV ČR změnilo od 5.2.2021 podmínky pro návrat našich občanů do České republiky.

Tato změna se týká aktuálně zejména našich klientů, kteří tráví s CK Fantasy Travel dovolenou v Egyptě.

Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí), jehož provedení není na začátku cesty starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. 

Naše cestovní kancelář zajistí všem svým klientům, kteří tráví nebo budou trávit dovolenou v následujícím období v Egyptě, organizované testování v každém hotelu, které bude provedeno 48 hod. před odletem do ČR. Tento PCR test je možné udělat odběrem ze sliznice nosu či krku. O času provedení testů v jednotlivých hotelech budou informovat delegáti během informačních schůzek. Naše CK také zajistí vytištění a předání testů jednotlivým klientům. Tento test budou hradit klienti přímo na místě ve výši 45$.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Více informací na webu MZV: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2021_02_03_prehledne_nova_pravidla_cestovani_platna.html

22.12.2020 OTEVÍRACÍ DOBA O SVÁTCÍCH

Vážení klienti, během vánočních svátků jsme zde pro vás následovně.
Přejeme vám krásné prožití Vánoc a všechno nejlepší v novém roce.

ST 23.12.  08:30 - 20:00

ČT 24.12.   ZAVŘENO

PA 25.12.  ZAVŘENO

SO 26.12.  ZAVŘENO

NE 27.12   10:00 - 17:00

PO 28.12   08:30 - 20:00

UT 29.12.  08:30 - 20:00

ST 30.12.   08:30 - 20:00

ČT 31.12.  08:30 - 15:00

PA 01.01.  ZAVŘENO

16.11.2020 Egypt - testy

Od 15.11.2020 zavedlo mnoho hotelů v Egyptě karanténu pro klienty, kteří si udělají test po příletu do Egypta, a to do doby, než mají výsledek zmíněného testu. Karanténa probíhá na pokoji a trvá cca 24 hodin. Děkujeme za pochopení.

20.10.2020 EGYPT - TEST

Negativní test na Covid-19 je možné provést dvěma způsoby, a to buď předem v ČR (hradí klient) a test musí být při příletu do Egypta mladší 72 hodin, anebo po příletu do Hurghady / Marsy. Tento test stojí 30 USD.
Děti do 6 let nemusí test podstoupit. Pokud klient vybere možnost testu na letišti v Egyptě, musí mít fotokopii pasu (strana s  fotografií). Zdržení je cca 30 minut. Do výsledku testu, který je zpravidla do 24 hodin, je klient ve svém hotelu, nesmí opustit resort, ale může se po areálu volně pohybovat. V případě, že je test pozitivní, jde klient do karantény, která probíhá v uhrazeném hotelu. Po 4 dnech se provádí další test, pokud je negativní, může klient čerpat dovolenou.  Karanténa trvá maximálně 10 dní. Pokud má klient uhrazený například týdenní pobyt, noci navíc mu hradí egyptská vláda. Letecká společnost Air Cairo umožňuje změnu letenky na pozdější termín bez poplatku. Smartwings tuto možnost neposkytuje. V případě pozitivního testu nehradí CK náklady za ušlou dovolenou. Před návratem do ČR je nutné vyplnit přijezdový formulář www.prijezdovyformular.cz. Tím klient informuje Hygienickou stanici ČR o svém pobytu v Egyptě. Po návratu musí podstoupit 10 denní karanténu anebo si na vlastní náklady udělat další PCR test.  

1.10.2020 EGYPT JE ZPĚT

Egypt vyžaduje od klientů, kteří letí do země za účelem turistiky s cestovní kanceláří, potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, a to mladší 72 h před příletem do země. Test je možné také podstoupit po příletu na letišti v Hurghadě a tento test poskytuje klientům CK FANTASY TRAVEL ZDARMA. Do výsledku testu je nutné zůstat v hotelu, ve kterém se můžete volně pohybovat, avšak není dovoleno hotel opustit. Děti do 6 let nemusí test podstoupit. Osoby cestující z Egypta mají povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář, a to ještě před příjezdem do ČR. Vyplněním a odesláním formuláře tak automaticky informují příslušnou hygienickou stanici o svém příjezdu. Formulář je dostupný zde: http://www.prijezdovyformular.cz/. Doklad o vyplnění formuláře musí předložit i při hraniční či pobytové kontrole, bude ho možné vytisknout nebo zobrazit na mobilním zařízení.  Do 5 dnů od příjezdu z rizikové země by pak daná osoba měla absolvovat test, jehož výsledek neprodleně doručí místně příslušné hygienické stanici. Pokud nedojde k předložení výsledku testu do 7 dnů od příjezdu, budou nařízena karanténní opatření.

V letadle, na letišti v ČR a EG, a také v transferu, je třeba použít roušku. Kapacita transferů je omezena na 50 % a ve vozech je zvýšená hygiena. V každém voze jsou k dispozici dezinfekční gely.  V hotelu jsou všechny prostory pravidelně dezinfikovány. Pro klienty nejsou roušky v hotelu povinné. Klientům je při příjezdu do hotelu změřena teplota. V restauraci jsou stoly umístěny po 2,5 m a u stolu mohou sedět max. 4 osoby, pakliže se nejedná o větší rodinu. Stravování formou bufetu je povoleno, avšak servírováno je personálem, v některých hotelech může být nahrazeno stravováním formou výběru z menu.  Samoobslužná zařízení v barech a restauracích jsou omezena. Pokoje jsou před ubytováním nového hosta řádně uklizeny, vydezinfikovány a vyvětrány. Bazény i prostory kolem podléhají zvýšeným hygienickým kontrolám. Animační programy probíhají tak, aby bylo možné dodržet základní bezpečnostní a hygienická opatření. Všeobecně platí dodržování rozestupů.

 

10.8.2020 COVID-19 TEST DO ŘECKA

U všech odletů z ČR od 17.8.2020 do Řecka je nutné mít potvrzení (anglicky) o negativním testu na Covid-19, a to ne starší než 72 hodin. Od tohoto testu jsou osvobozeny osoby mladší 10 let, tedy ty, které jsou narozeny po 1.1.2011.

31.7.2020 Opatření v Tunisku / Covid-19

Tunisko nevyžaduje od klientů, kteří letí do země za účelem turistiky s cestovní kanceláří, potvrzení o negativním testu ani karanténu. Totéž nevyžaduje ani ČR po návratu.  V letadle, na letišti v ČR a TN, a také v transferu, je třeba použít roušku. Kapacita transferů je omezena na 50% a ve vozech je zvýšená hygiena. V každém voze jsou k dispozici dezinfekční gely.  V hotelu jsou všechny prostory pravidelně dezinfikovány. Pro klienty nejsou roušky v hotelu povinné. Klientům je při příjezdu do hotelu změřena teplota. V restauraci jsou stoly umístěny po 2,5 m a u stolu mohou sedět max. 4 osoby, pakliže se nejedná o větší rodinu. Jídlo zůstává formou bufetu, avšak servírováno je personálem, v některých hotelech může být nahrazeno výběrem z menu.  Samoobslužná zařízení v barech a restauracích jsou omezena. Pokoje jsou před ubytováním nového hosta řádně uklizeny, vydezinfikovány a vyvětrány. Bazény i prostory kolem podléhají zvýšeným hygienickým kontrolám. Vstup do bazénů je zakázán těhotným ženám, osobám s dýchacími problémy, kardiakům, diabetikům, osobám s vysokým tlakem a těm, kteří se léčí s rakovinou. Animační programy probíhají ve venkovních prostorech a aktivity, u kterých dochází ke shlukování osob, jsou omezeny tak, aby bylo možné dodržet základní bezpečnostní a hygienická opatření. Všeobecně platí dodržování rozestupů.

30.7.2020 TUNISKO + DJERBA

SKVĚLÁ ZPRÁVA! Znovu otevíráme prodej zájezdů do TUNISKA a na ostrov DJERBA. ZÍTRA Vám představíme novou nabídku do těchto oblíbených destinací. Startujeme v polovině SRPNA. Klienti cestovních kanceláří se nemusí prokázat potvrzením o negativním testu na Covid-19 ani nemusí do karantény, a to jak na příletu do Tuniska, tak ani po návratu do ČR.

29.6.2020 Cestování do ŘECKA

Každý, kdo od 1.7.2020 cestuje do Řecka, se musí předem registrovat v on-line formuláři na webu https://travel.gov.gr/#/. Bez této registrace NEBUDE POVOLEN VSTUP NA ÚZEMÍ ŘECKA.

29.6.2020 OPATŘENÍ PRO DOVOLENOU V BULHARSKU

Pro cesty do Bulharska není vyžadováno potvrzení o negativním testu na koronavirus či povinnost karantény, a to ani při příletu zpět do ČR. U transferů bude kapacita dopravního prostředku, vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením, omezena. Všechny přepravní vozy budou důkladně dezinfikovány. Na recepci hotelu je nutné dodržovat rozestupy. Veškeré společné prostory jsou pravidelně dezinfikovány, stejně tak stoly, židle v restauracích a barech. Zvýšená dezinfekce se týká také pokojů. All inclusive není formou samoobsluhy, ale rozsahem však není omezeno. Řešení servírování jídla (bufet, výběr z menu či výdej přes plexisklo atd.) záleží na rozhodnutí konkrétního hotelu. Mezi stoly je vytyčena bezpečná vzdálenost. Na plážích a u bazénů jsou povinné rozestupy (pro set dvou lehátek minimálně 8 m2 ).
Všechny osoby, které cestují do Bulharska, musí předložit Potvrzení o bezinfekčnosti. Formulář obdrží všichni naši klienti jako součást Cestovního dokumentu.

1.6.2020 OPATŘENÍ PRO DOVOLENOU V ŘECKU

Vážení klienti, dovolujeme si Vás informovat ohledně změn týkajících se dovolené v Řecku.

Pro cesty není vyžadován test na koronavirus či povinnost karantény, a to ani při příletu zpět do ČR. Na letištích a v letadlech je povinnost používat roušky. Během pobytu v Řecku nejsou roušky nebo jiné ochranné prostředky vyžadovány. Pokoje a společné prostory budou desinfikovány, klienti budou mít k dispozici desinfenční prostředky / gely. Zaměstnanci ubytovacího zařízení budou mít povinnost používat ochranné prostředky. Provoz klimatizace bude fungovat v klasickém režimu. Služby All inclusive a stravování formou bufetu je povoleno, je však třeba dodržet určitá hygienická opatření (např. jídlo či nápoje budou servírovány personálem). V jídelnách je nutné dodržet odstupy (1,7 metrů mezi stoly atd.).
Co se týká venkovních bazénů, zde je používání povoleno při dodržení pravidel odstupu (2,5 m2 na osobu), kryté bazény budou mimo provoz. Na plážích platí odstup (3 m2 na osobu).  Transfery budou fungovat s obsazeností 50%, taxi pouze pro jednu osobu či rodinu. Během transportu je třeba použít roušky. Všechny památky a pamětihodnosti jsou otevřené při dodržení zvýšených hygienických požadavků. Půjčovny aut, motorek, člunů atd. je v provozu.

1.9.2019 OSTROV DJERBA - LÉTO 2020

Právě jsme spustili prodej zájezdů na ostrov Djerba pro letní sezónu 2020. Záloha při objednání do 30.11.2019 pouze 2000 Kč / osoba.

22.5.2019 Muž roku 2019

V termínu 15.5. -22.5.2019 proběhlo za podpory cestovní kanceláře FANTASY TRAVEL soustředění soutěže Muž roku 2019 v hotelu Jaz Tour Khalef. Finále soutěže se bude konat v Náchodě 23.8.2019.

31.10.2018 NÍZKÁ ZÁLOHA pouze 1500 Kč

Zakupte si svůj zájezd na léto 2019 do 30.11. a využijte možnost uhrazení prvotní zálohy pouze 1500 Kč / osoba.

31.10.2018 PŘIJMEME ANIMÁTORKU

Naše cestovní kancelář hledá animátorku na ostrov DJERBA pro období 1.6. - 30.9.2019. Životopisy zasílejte na ft@fantasytravel.cz

15.10.2018 Zájezdy TUNISKO na LÉTO 2019

Již v PRODEJI !!! Zařadili jsme i nové hotely, věříme, že si vyberete.

1.10.2018 Zájezdy DJERBA 2019

Zájezdy na oblíbený ostrov DJERBA jsou JIŽ V PRODEJI !!!

8.10.2017 BULHARSKO - LÉTO 2018

Prodej zájezdů do Bulharska na letní sezónu 2018 byl právě zahájen :)

27.5.2017 Dominika Mesarošová na Djerbě

Dnes s naší cestovní kanceláří odlétá do hotelu Sun Club na ostrově Djerba již X. ročník projektu "Poleť s Dominikou Mesarošovou k moři".

30.4.2017 Květnové svátky

Vážení klienti, naše rezervační oddělení je vám k dispozici 1.5. a 8.5. v době od 10 do 17 hodin. 

12.4.2017 Velikonoce

Vážení klienti, přejeme Vám krásné prožití Velikonoc a informujeme Vás, že naše rezervační oddělení je Vám k dispozici od 14.4. do 17.4.2017 v době od 10:00 do 17:00.

13.12.2016 MALTA 2017

Do naší nabídky pro rok 2017 již přibyly i zájezdy na ostrově Malta.

1.12.2016 Česká animátorka v hotelu SUN CLUB

V létě 2017 bude mít naše cestovní kancelář v hotelu Sun Club na tuniské Djerbě vlastní česky hovořící animátorku.

1.11.2016 Španělsko LÉTO 2017

Španělsko již také zařazeno do nabídky zájezdu pro letní sezónu 2017.

12.10.2016 LÉTO 2017

V naší nabídce naleznete již také zájezdy do Tuniska a Bulharska na léto 2017 :)

2.10.2016 IX. ROČNÍK PROJEKTU POLEŤ S DOMINIKOU MESAROŠOVOU K MOŘI

Dnes odletěl další ročník projektu Poleť s Dominikou Mesarošovou k moři, tentokrát na tuniský ostrov Djerba do oblíbeného hotelu Sun Club.

29.9.2016 Zájezdy LÉTO 2017

Již jsme zahájili prodej prvních zájezdů na léto 2017. V tuto chvíli můžete vybírat z nabídky hotelů v portugalské Madeiře.

15.9.2016 UPOZORNĚNÍ PRO KLIENTY ODLÉTAJÍCÍ Z PRAHY

Z důvodu stavebních prací v ulici Lipská a Aviatická žádáme cestující, aby plánovali cestu na letiště s dostatečnou časovou rezervou a zároveň věnovali pozornost aktuální dopravní situaci. V době dopravní špičky se může vyskytnout až hodinové zpoždění. 

24.4.2016 VIII. ročník projektu Dominiky Mesarošové

Dnes v ranních hodinách odcestovala s naší cestovní kanceláří do slunného Egypta, hotelu Brayka Bay Resort v Marsa Alam, skupina VIII. ročníku projektu Poleť s Dominikou Mesarošovou k moři. Držíme palce všem soutěžícím slečnám :)

1.4.2016 Kypr - novinka

Do naší nabídky byl nově zařazen ostrov Kypr, a to jižní pobřeží.

14.2.2016 Nízká záloha

Při objednání zájezdu do 29.2.2016 z nabídky Léto 2016 máte možnost uhradit zálohu v minimální výši 1000 Kč / osoba. Využijte tuto jedinečnou příležitost.

11.2.2016 Turecko - Bodrum

Nově jsme do nabídky zařadili zájezdy na Egejskou riviéru do Turecka, oblast Bodrum.

25.1.2016 Španělsko - Costa Dorada

Do naší nabídky byly zařazeny zájezdy do španělské oblasti Costa Dorada.

15.1.2016 Váhový limit Air Cairo

Naše lety do Egypta jsou operovány leteckou společností Air Cairo. Každý cestující směřující na těchto letech do Hurghady nebo Marsa Alam má nárok na bezplatnou přepravu zavazadla o váze do 30 kg.

4.1.2016 Léto 2016

Vážení klienti, prodej zájezdů na léto 2016 je v plném proudu. Využijte nejvýhodnější ceny právě teď.

LB-Fcb-LOGO.png6.jpgplatba.jpg3.jpgRB.jpgfacebook.jpginstagram.jpg
TOPlist